Juniorská rezerva stále bez bodu

Poslední zářijovou neděli se vydala rezerva juniorského týmu na halu VŠE Třebešín, kde je čekali soupeři T.B.C. LUCERN Králův Dvůr a BUTCHIS. Hráči chtěli sjednat nápravu po prvním turnaji a chtěli si připsat do týmové tabulky body, však soupeři byli proti.

Utkání proti Královu Dvoru začalo dosti vlažně na obou stranách, kdy první třetina skončila nerozhodně. Bohužel ve druhé třetině jsme dostali dva rychlé góly, které nás lehce srazily. Soupeř pak jen navyšoval vedení. Značně nám dělala problém rozehrávka, kdy jsme bez pohybu stáli ve čtyřech hráčích na vlastní polovině a nemohli jsme se dostat na útočnou polovinu. Jakmile jsme se tam dostali, tak jsme nebyli skoro vůbec nebezpečí, málo jsme stříleli.

Na druhý zápas proti BUTCHIS trenérský tým lehce upravil rozdělení jednotlivých lajn, což fungovalo. Bohužel díky zbytečným ztrátám a školáckým chybám se opět do vedení dostal soupeř. Rozehrávku jsme zjednodušili a zlepšili. Navýšili jsme také procentuální nebezpečnost našich střel, což bylo zužitkováno ve druhé třetině díky krásné střele Lukáše Kubů. V úvodu třetí třetiny byl vyloučen na 5 minut Kuba Vycpálek za vysokou hůl. Obdrželi jsme nešťastné tři branky, ale nutno podotknout, že jsme se nenechali jen zatáhnout na naši polovinu, ale např. David Zelinka byl dosti nebezpečný i v samostatném úniku, kde bohužel byl zastaven dle nás nedovoleně, ale rozhodčí to viděl jinak. Ke konci utkání se obtočil kolem branky Michal Ladra a dopravil kulatý nesmysl za záda soupeřova golmana.

Klukům dělá problém soustředěnost po celý zápas, což pramení již z tréninků, a obecně přístupu k tomu. Dále nejsme pro soupeře moc nebezpečí, jelikož se málo tlačíme do střeleckých pozic, a když už v ní jsme, tak prostě nevystřelíme, ale radši nahrajeme do nevýhodné pozice. Další turnaj nás čeká 01.11., tudíž máme dost času na zlepšení těchto nedostatků.

Autor: Andrea Nováková

Panthers Praha B – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 0:5 (0:0, 0:3, 0:2) online
Panthers Praha B – BUTCHIS 2:7 (0:3, 1:1, 1:3) online