Junioři vybojovali účast v baráži!

Po dvou prohraných zápasech se Spartou bylo jasné, že cesta do KB ligy vede přes barážové klání. K tomu však Junioři museli zvládnout oba víkendové zápasy, když nejprve v sobotu zajížděli do daleké Žirovnice a následně v neděli vyzvali doma Slavii Plzeň.

Cesta do Žirovnice přes pověstnou D1 byla první vážnou nástrahou na cestě do baráže. Prakticky všechny posádky, až na velezkušeného admirála Mílu, který zvolil alternativní trasu, zůstaly na půl hodiny v nepohyblivé zácpě. Všudypřítomné cedule „Musíme to opravit“ nám na dobré náladě moc nepřidaly, protože to bohužel vůbec nevypadalo, že by se dálnici jal někdo opravovat. Nicméně, long story short, všichni jsme dorazili v pořádku a k úvodnímu vhazování proti týmu z Jindřichova Hradce jsme byli připraveni.

Bohužel jsme soupeře mírně podcenili, což se projevilo brzkým inkasovaným gólem, který následoval ještě jeden. Dvoubranková ztráta byla dostatečným budíčkem, abychom začali hrát to, co se od nás očekávalo. Ještě do konce třetiny jsme utkání otočili na 4:2, když dle zápisu jedním gólem přispěl i chytající Kiki. :-) Ve druhé části jsme zlomili odpor soupeře již naplno a přidali dalších 6 branek. Ve třetí části se už mnoho zajímavého nestalo, rotovali jsme sestavu, abychom rozložili síly a vystříleli konečný stav 14:4. 7 bodů si připsal Kája a hattrick zapsal Žíža!

V neděli se po výhře Plzně nad omlazenou Spartou hrálo takzvaně o všechno, kdy vítěz utkání měl zajištěnou účast v baráži. Silné i slabší stránky soupeře jsme měli po prvním vzájemném zápase dobře načtené a i když jsme se znovu trochu pomaleji rozehřívali a trvalo nám, než jsme prolomili dobře chytajícího brankáře Doláka, už od začátku bylo z obrazu hry vidět, který tým by měl udávat tempo. Postupně se k tomu přidala zlepšená produktivita, což přineslo i kýžené branky a postupně se zvyšující náskok.

Nakonec jsme neztratili gólově ani jednu třetinu, a i když v poslední části byl poměr branek vyrovnaný, připisujeme výhru 11:7. Soupeř nás znovu dobře prověřil a ukázal na stále ještě existující díry v naší hře, zejména té dozadu. Konečnou výhrou jsme si zajistili místo ve víkendové baráži, ve které bychom se měli utkat s Chodovem. Budeme bedlivě sledovat opatření, která by měla být vyhlášena v příštím týdnu a budeme doufat, že nám situace dovolí utkání odehrát.

Děkujeme všem rodičům, spoluhráčům a fanouškům, kteří dorazili do Rudné a kluky podpořili. Zároveň, pokud by to v souvislosti s opatřeními šlo, budeme velmi rádi, když nám podporu zachováte i v příštím víkendu.

Panthers Praha vs. Jindřichův Hradec 14:4 (5:2, 3:2, 3:3) online | foto
Panthers Praha vs. FBŠ Slavia Plzeň 11:7 (4:2, 36:0, 4:2) online | foto