Muži neudrželi vedení a v Poháru končí…

Velká smůla. Muži v naprosto vyrovnaném zápase s Orkou spalovali jednu šanci za druhou a dlouho to vypadalo, že si hubené vítězství připíše soupeř. Po brankách Hodka s Tomešem nicméně přišel zvrat a ještě minutu a půl před koncem byl stav příznivější, pak však přišla rána v podobě branky Němečka a nepovedený večer dokončil v prodloužení Čáp. Panteři se tak po porážce 3:4 s letošním ročníkem Poháru loučí.

Začátek utkání vyzníval mírně v náš prospěch. Kluci byli aktivnější, tlačili se do zakončení, ale finální řešení nebylo stoprocentní. Orka se snažila pozorně bránit, přesto jednu ze situací neubránila a skóre v náš prospěch posunul hráč roku Petr Škoda. Když jsme dostali výhodu jedno muže v poli, pustili se kluci do rozehrání signálu, který ale skončil brejkem soupeře a srovnáním skóre. Těsně před první sirénou jsme si mohli vyzkoušet i oslabení, které z naší strany skončilo úspěšně a ke změně skóre nevedlo. 

Ve druhé třetině pokračoval obraz periody první. Naši kluci se snažili tlačit do zakončení, soupeř pozorně bránil a vyrážel do rychlých protiútoků – zejména bratrské duo Němečků bylo velmi nebezpečné. Ve druhé části druhé třetiny jeden z těchto brejků Orka vyřešila na  výbornou a překlopila skóre na svou stranu. Za tohoto stavu odcházely oba týmy do kabin připravit se na závěrečnou část. 

Ta byla z našeho pohledu určitě nejpovedenější a hra měla spád. Nejdříve dostali možnost hrát přesilovku kluci z Orky, ale i přes tlak, který si vytvořili, nedokázali navýšit skóre. Po přesilovce se hra přesunula na druhou stranu hřiště, kdy krásnou ranou srovnal Hodek. Jeho střela se odrazila od vnitřní tyče, což vyvolalo trochu emocí, ale i přesto jsme mohli slavit vyrovnání. I naši kluci pohrdli nabídnutou přesilovkou, ale krátce poté vyslal svůj laser Tomeš a mohli jsme jásat. 

Skóre bylo opět v náš prospěch a navíc do konce zbývalo něco málo přes čtyři minuty. Teď bylo zase na našich klucích, aby předvedli pozornou obranu dotáhli utkání k vítěznému konci. Jak už to bývá, soupeř se prosadil asi minutu před koncem a srovnal skóre stejně jako na Czech Open. Na rozdíl od něj ale muselo toto utkání poznat vítěze, takže se šlo do prodloužení. Tam byl po velice kontroverzním rozhodnutí vyloučen náš hráč za hru na zemi a nepomohly ani notné protesty několika našich hráčů. Hráči Orky tentokrát nabídnuté výhody využili a postoupili tímto gólem do dalšího kola poháru, čímž zároveň ukončili naše působení v této soutěži.

Děkujeme divákům, kteří i přes prodloužený víkend přišli v hojném počtu kluky podpořit.

Autor: Miloslav Mattes
Foto: 521 Sports Photography

Panthers Praha – Orka Čelákovice 3:4pp (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1) online

Střely na branku: 25:19
Diváci: 49
Nejlepší hráči: Jan Kšír – Petr Němeček