PREVIEW: Junioři uzavírají kvalifikaci, elévská nálož v Rudné

Třetí hrací víkend je tu a s ním i další nálož zápasů, které zvednou ze židle většinu Panterů. Junioři uzavřou kvalifikaci závěrečným dvojduelem, extraligové #princezny čeká těžký zápas na půdě Chodova. Hned trojí porce soutěžních špílů čeká týmy elévů, kteří se shodně představí na hale v Rudné – tam odehrají domácí zápasy i Strži BLACK. Na co dalšího se můžete o víkendu těšit?

Jedno z největších lákadel třetí hracího víkendu započne ještě předtím, než se víkendový program vůbec rozběhne – mužský elitní tým čeká v pátek večer pohárový duel s jedním z ligových rivalů – do Rudné přijede Orka Čelákovice. Soupeř, jenž před dvěma lety ve stejné fázi soutěže Pantery vyřadil, na tom je zatím co se ligového postavení týče o něco lépe, dokáží svěřenci Ladislava Hrmy zapomenout na nepovedený vstup do nového ročníku? Krátkou pozvánku a událost najdete i na klubovém Facebooku.

Rudná bude středobodem panteřích zápasů po celý víkend. V sobotu si na své konečně přijdou fanoušci a rodiče starších žáků, které čeká první turnaj – výběr BLACK bude v rámci druhého koše v Rudné bojovat v roli favorita, tým WILD čeká premiéra ve vyšší soutěži na hale Campanus (kam bohužel pořadatel nevpustí žádné diváky) a nově složený tým 2007 zkusí zvrátit osud na domácí hale v Radlicích. Na rudenské pořádání pak naváží Muži B, jež čeká letos premiérové domácí střetnutí s výběrem ze Semil. Sobotní program pak uzavřou extraligové #princezny těžkým zápasem s Chodovem, jenž začíná na Jižním Městě v 19:15.

Ještě nabitější program číhá na Pantery v neděli. Rudenská hala projde hned ráno velkou zatěžkávací zkouškou – ve spodní tělocvičně odehrají své zápasy Elévové Texas, horní plochu pak obsadí hned dvě hřiště – turnaj tam pořádá jak domácí Sokol, tak i Elévové 2010, kteří se opět po pár měsících představí v prvním koši. Ustojí škola takový nápor? Vydechnout jí totiž nedá ani odpoledne, kdy se zde naposledy v kvalifikaci představí Junioři A, jímž jako soupeř přijede nevyzpytatelná Plzeň.

Pokud nejste fanouškem cestování na domácí halu našich elitních týmů, může vás zaujmout i další nedělní program. Rezervu juniorů čeká druhé kolo a s ním snad i spojené první body, o které budou bojovat s Královým Dvorem a BUTCHISem na třebešínském VŠE, na Kotlářce se pak poprvé představí i druhá rezerva žen v bitvách s pražským Cirkusem a Slavií. Nepříjemné cestování snad od zápasů neodradí Dorostenky, které na souboj s Bohemians a SKV musí přijet až do Kladna.

V akci se představí i oba týmy mladších žákyň – tým BLACK čeká daleká cesta do Mladé Boleslavi, WILD si zahrají na ZŠ Jilemnického. Nejmladším panteřím výběrem pak budou Elévové 2011 a jejich turnaj v Michli.

Tip redakce – přijeďte do Rudné!

Velmi zajímavé duely slibují oba dny v Rudné. Strži 2006 BLACK coby vítěz UNYP Cupu nebudou brát ve druhém koši nic jiného než vítězství a dá se tedy očekávat velká ofenzivní podívaná, která snad bude mít pro chlapce se šelmou na dresu úspěšný konec. Role jednoho z velkých favoritů připadá i v neděli na Elévy 2010, kteří nedávno ovládli Tatran Cup a na prvním domácím turnaji se budou chtít předvést v tom nejlepším světle. Nesmíme pak zapomenout ani na Juniory A, kteří minule neměli s Plzní vůbec jednoduchou práci a po vyrovnaném průběhu jí porazili 6:4, budou se radovat i na závěr kvalifikační skupiny?