Déčko si na Kladně vyzkoušelo nájezdy

V neděli se rezerva rezervy rezervy (čili Muži D) hlásila v přetlakové hale na Kladně.

Prvním soupeřem jim byl zkušený tým ASI Torza Sorry s pouze sedmi lidmi do pole, tudíž to pro našich deset statečných v poli měla být „pohoda“ a 3 body do tabulky, avšak jak jsme se již ve 3. minutě přesvědčili, florbal není o počtu hráčů ale o počtu gólů a bylo to 1:0 pro Torzu. Ke konci druhé třetiny se nám však podařilo vyrovnat zásluhou kapitána Martina Denka.

Zajímavostí je, že se na tomto gólu podíleli 2 hole ve vlastnictví našeho kapitána – jedna od půlky hřiště, která vystřelila tento gólový projektil, a druhá, která byla zapůjčena chudému zelináři Bendíkovi, jenž v první třetině zlomil svou jedinou hůl, na tuto branku nabíjela. To bylo bohužel z naší strany co se týče změny skóre vše, o další změnu se pak už starala jen Torza a postupně tak upravila výsledek zápasu na konečných 3:1. Nutno podotknout, že nebýt famózně chytajícího Huška na naší straně, byl by rozdíl ve skóre daleko větší.

Druhým soupeřem nám byli FbC Engineers. Do tohoto zápasu jsme vstoupili o trochu lépe hned v úvodu jsme měli přesilovku, kterou jsme sice neproměnili, ale minutu po nevyužité přesilovce se trefuje Michael Rudolf. Po zhruba třech minutách, kdy se hra přelívala nahoru dolu, se pak opět prosazuje Michael Rudolf. Engineers poté vystupňují tlak a odměnou jim je snížení na 2:1. Vzápětí však svou nedisciplinovaností posílají Panthers do početní výhody, kterou devět vteřin před koncem třetiny využívá Ondřej Bendík.

Druhá třetina byla trochu ve westernovém stylu. Přestřelka začala tak, že jsme nechali Engineers během prvních pěti minut vyrovnat na 3:3. Hra byla opět nahoru-dolů, avšak v čase 20:14 nás nastartoval kapitán Martin Denk, kterého o devět sekund později následoval Petr Mencl. A aby toho nebylo málo, tak salvu zakončuje v čase 21:31 Petr Nepraš. Do konce třetiny se však skóre ještě pohne díky dvěma zásahům ze strany Engineers a před třetí třetinou se zastaví na cifře 6:5 pro Panthers.

V úvodu závěrečné periody dáváme soupeři početní výhodu a ten srovnává na 6:6. Po krásné individuální akci překlápí opět vedení na naší stranu Jakub Mucha a 4 minuty před koncem vedeme 7:6. Jenže jen o půl minutky později jdeme do oslabení, ze kterého bohužel inkasujeme na 7:7. Poslední minutu před koncem základní hrací doby jdeme pak naopak do početní výhody, která se nám tak úplně nepovedla, jelikož 20 vteřin před koncem pouštíme soupeře do samostatného úniku a jen zázračný zákrok skvěle chytajícího Huška nás zachraňuje od smutné porážky…

Drama pokračuje po základní hrací době nájezdovou loterii, tedy třemi nájezdy pro každý tým. Našimi vyvolenými jsou Michael Rudolf, Petr Nepraš a Petr Mencl. V prvních třech sériích dominují brankáři a drama vrcholí, začíná první kolo náhlé smrti… Engineers začínají a skvělý Lukáš Hušek vychytává čtvrtý nájezd v řadě. Jsme na tahu. Petr Mencl rozjíždí svůj druhý nájezd – tyč …. druhá tyč …. a góóóóól. Po infarktovém závěru tak bereme alespoň dva body do tabulky.

Autor: Ondřej Bendík

Fotogalerii z turnaje naleznete zde.

Panthers Praha D – Torza Sorry 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) online
Panthers Praha D – FbC Engineers 8:7pn
(3:1, 3:4, 1:2) online