Mužské Béčko o víkendu bez bodů

První mužská rezerva má za sebou první divizní víkend. Ve skupině, jíž dominují týmy ze severu Čech, narazila na úvod v pražském derby na elitní tým Prague Tigers, v neděli pak zamířila až do dalekého Železného Brodu na duel se Sokolem Koberovy. Jak se jim v netradičních destinacích dařilo?

Los nám nadělil na první utkání hned dosti silného soupeře – Prague Tigers, kteří vloni vyhráli základní část své divizní skupiny. Do nedalekých Nehvizd se vydalo v sobotu v podvečer patnáct frajerů v poměrně dobré náladě – přeci jenom na ně čekal po delší době ligový zápas. Ještě před rozcvičkou si všichni zkoušeli místní povrch a někteří jedinci se nechali ošetřit.

Prospali jsme začátek a soupeř se poměrně rychle dostal do jednobrankového vedení. Navíc nás aktivně napadal po celý zápas, což nám dělalo značný problém v přechodu na útočnou polovinu. Ke konci první třetiny srovnal skóre Matěj Dopita. O první pauze jsme si řekli, že budeme dávat balon rychle od hokejek, budeme důrazní na našem brankovišti a zvýšíme střelbu.

Druhá třetina za mě byla mnohem lepší než ta první, ale nadále jsme ztráceli zbytečně balonek, což soupeř trestal. Dostávali jsme se do více šancí než na začátku utkání, ale ta koncovka byla prostě mizerná. V druhé polovině utkání jsme začali víc a víc řešit verdikty rozhodčích, což nás stálo soustředěnost. Konec utkání byl poměrně dost emočně vypjatý na obou stranách. Rozhodně je na čem pracovat.

Autor: Andy Nováková

Panthers Praha B – Prague Tigers 2:5 (1:1, 1:3, 0:1) online

Počet diváků: 25
Střely: 23:39
Hráči utkání: Pavel Chlup – Vilém Kavan

Komentář trenéra domácích (David Vorlíček): „Dobrý vstup do sezóny, kde jsme získali první tři body do tabulky. Stále je co zlepšovat, hlavně přesilovky, které jsme nevyužili. Konec zápasu se odvíjel ve velkých emocích, kde Panteři neunesli prohru. Děkuji za zápas a šťastnou cestu domů.“

Komentář trenérky hostí (Andrea Nováková): „Věděli jsme, že první utkání sezony bude náročné. Bohužel jsme si nedokázali vytvořit dostatek šancí a proměnit je. Máme dost věcí, které je třeba zlepšit. Děkujeme soupeři za zápas.“

Florbalově náročný víkend, kdy bylo velmi náročné složit nominace na všechny hrající kategorie, nenabízel příliš možností pro Béčko na nedělní posílení. Také proto vyrazila jen desítka nejodolnějších do dalekého Železného Brodu, kde měli změřit své síly s florbalisty Koberova.

Po náročném sobotním utkání čekala na kluky na palubovce v Brodě také velká zkouška, protože soupeř nastupoval do utkání hned se sedmnácti bojovníky do pole. Začátek utkání by se dal označit jako oťukávací a vyznačoval se množstvím ztrát na obou stranách, které zůstaly nepotrestány. Jako první své zkušenosti prokázal Jára Janoušek, který šťastně zasunul do domácí klece. Poté domácí převzali iniciativu a z toho vyplynulo i otočení skóre v jejich prospěch.

Když se před koncem první třetiny nechal vyloučit kapitán Hanzl, šlo se do šaten za vedení domácích o dvě branky, přestože nedokázali početní výhody využít. Ale než se stihl Štěpán zapojit, lovil Dan v brance kulatý nesmysl potřetí. Druhá třetina se určitě dá označit jako hodně nepovedená. Místo abychom hráli chytře a na balónku, sváděli jsme se soupeři běžecké závody v nabízených brejcích. Sokol bohužel tři možnosti využil a navýšil své vedení už na 6:1. S tím se nemohl smířit Štěpán Hanzl, který jako správný kapitán vystihl rozehrávku a z brejku chladnokrevně zakončil. Třetí třetina zase byla opakem druhé. Začali jsme hrát, co kluci umí a najednou se začalo skóre přibližovat. I přes fantastický závěr jsme již nedokázali vyrovnat a odjížděli jsme z Brodu bohužel bez bodu.

Autor: Miloslav Mattes

Panthers Praha – Sokol Koberovy 5:6 (1:3, 1:3, 0:3) online

Střely na branku: 37:26
Diváci: 37
Nejlepší hráči: Daniel Brskovský – Lukáš Pfeiffer

Komentář trenéra domácích (Jan Kovář): „I přes vítězství jsme nepředvedli dobrý výkon a v závěru utkání jsme o výsledek museli ještě bojovat. Děkujeme soupeři za utkání a divákům za podporu.“

Komentář trenéra hostí (Miloslav Mattes): „Klukům utekl začátek zápasu a i přes výborný závěr už se nepodařilo výsledek otočit na naší stranu a jedeme domů bez bodů. Děkujeme domácím za zápas.“