C-POWER bere při vstupu do ligy šťastnou výhru

První zápas v letošní koronalize jsme hned začali odkladem, kvůli kolizi se Štajnovou svatbou (díky kluci!). Vstup do ligy jsme tak prožili netradičně ve večerním termínu v době našeho tréninku na Radlicích. Duel se hrál samozřejmě bez diváků, ovšem ne tedy kvůli nařízení epidemiologů, ale protože na 6. ligu lidi v úterý večer (ani jindy) nechodí.

Čestnou výjimkou byli samozřejmě Danovi rodiče, kteří se na syna přišli podívat i s nasazením vlastního zdraví. Před sezonou kádr Céčka notně nabobtnal, přišli noví kluci z Olympu (Michal, Matěj), po několika letech ohlásil comeback i legenda Panthers Kůža a více zápasů by s námi měli odehrát také původní Béčkaři Dan, Vaci, Vítek a Karolko. Z toho důvodu jsme do zápasu nastoupili v plných třech lajnách a ve (staro)novém rozestavení se staženým centrem 2-1-2.

Proti tradičnímu soupeři Olympu jsme šli se speciální motivací, vzhledem k tomu že za nás nově hrají jejich dvě dlouholeté opory (Michal Karban a Matěj Špalek). Soupeř si vzal na pomoc několik posil z Áčka, takže o náboj bylo předem postaráno. Začali jsme bohužel špatně, na konci oslabení jsme vyrobili faul na nájezd a ten s přehledem proměnil olympský Vomočil. Celá první třetina byla z naší strany dost rozháraná a nejistá, na konci se nám však přece jen zadařilo. 14 vteřin před koncem třetiny předvedla svoji první povedenou akci v zápase první lajna, Kůža našel Štajna, ten prostrčil na Michala Karbana, jenž tváří v tvář brankáři i s kapkou štěstí propasíroval míček do sítě. Pro Michala, hráče Olmypu, který je u nás na hostování, sladký moment. A ještě sladší to bylo za dalších pár vteřin, kdy zkoprnělého soupeře zaskočil Vaceňák dvojitou dorážkou po Dandově střele.

Do druhé třetiny jsme tak šli posíleni šťastným vedením, ovšem brzy jsme dostali gól a pak bohužel začali dělat zbytečné fauly. To přineslo soupeři 3 přesilovky v řadě a vedoucí gól na 3:2. Druhá třetina hrůzy, kdy jsme se soustředili více na (slabě) pískající rozhodčí, než na vlastní výkon a v podstatě hráli jen v oslabení, řádně namíchla trenažéra Jenču. Do třetí části tak stáhl sestavu na dvě lajny, do první posunul na centra Dana, ve druhé nechal skvěle hrající Schurleho s Vaceňákem a Gigolem a změnil naše rozestavení na tradiční 2-2-1 s vytaženým centrem. 

Do třetí části jsme vlétli a poprvé v zápase kluky z Olympu zatlačili, napadali a byli celkově lepším týmem. Za to se nám dostalo i zasloužené odměny, když Kůža zkušeně naznačil střelu, aby pak shodil vedle sebe na Danečka, který bez problému uklidil míček pod břevno (3:3). Zápas se pomalu blížil ke konci a už to vypadalo na zaslouženou dělbu bodů, což se ovšem nelíbilo hráči zápasu Schurlemu. Nejprve ho v čase 42:00 do brejku vysunul Vaci, načež Schurle propasíroval balonek za golmana. Za dalších 39 vteřin, po timeoutu Olympu, ho povedeným lobíkem opět do brejku vysunul veterán Gigolo, kterému se Schurle odměnil suverénním zakončením z první pod břevno (5:3). Už to vypadalo na klidné dohrání, to jsme si ale sami zkomplikovali několika chybami v rozehrávce, které znamenaly zbytečné snížení na 4:5. V závěru zápasu jsme ale předvedli obětavý výkon (Gigi, Kůža, Khurny nádherně zastavili a obrali soupeřovy útočníky v šancích) a mohli tak oslavit šťastné a vydřené tři body. 

První zápas byl celkově zbytečně nervózní a rozháraný, nicméně Olymp byl v posílené sestavě, hrál velmi zkušeně, většinu zápasu byl lepší, a proto je pro nás tahle výhra moc cenná. Do příště musíme zapracovat na herní disciplíně – 5 vyloučení za zápas je moc a radost z nich má jen výběrčí pokut. Na druhou stranu jsme po nakreslení od trenéra dobře zareagovali na přesilovku Olympu a dobře ji bránili. Ocenění muže zápasu jasně patří Schurlemu, který nejen dal dva góly a utkání rozhodl, ale také celou dobu neúnavně běhal a jako jeden z mála našich útočníků se soupeřům vyrovnal v osobních soubojích.

1, 2, 3 CHUŤ a C-POWER!!!

Panthers Praha – Olymp Florbal B 5:4 (2:1, 0:2, 3:1) online