Junioři nezachytili začátek a podlehli Spartě o pět branek

Velká škoda. Junioři v konečně konaném domácím duelu se Spartou ve druhé a třetí třetině svého soupeře herně přehráli a vytvořili si řadu nebezpečných příležitostí, ani to ale nakonec nestačilo na nepovedený začátek a hlavně lekci z produktivity, kterou jim pražský rival udělil. Po výsledku 5:10 tak všechny body putují do Vysočan.

Z nedělního zápasu jsme si chtěli vzít poučení a napravit chyby, které nás nakonec stály v prvním zápase body. Bohužel se nám tentokráte nepodařil vstup do utkání a soupeř, který nastoupil ve vysokém tempu pouze ve dvou formacích, tohoto zaváhání dokázal využít. Góly jsme víceméně dostali po několika jednoduchých situacích, které jsme si měli pohlídat.

Ani začátek druhé části nebyl ze skupiny těch ideálních, ale postupně jsme se dostali do tempa a začali jsme hrát to, co jsme si řekli. I tak nás však znovu srážely jednoduché a zbytečné chyby v obranné části. Navíc se dá bez okolků říct, že nás soupeř po celý zápas školil z produktivity. Laickým statistickým pohledem jsme před koncem utkání napočítali přibližně 7x trefenou brankovou konstrukci a nepočítaně střel někam do nebe.

V neděli jsme hráli přibližně 25 minut, dnes se nám to podařilo přibližně stejně a znovu jsme se přesvědčili, že to na soupeře vysokých kvalit nebude stačit. I přes hlasité povzbuzování přítomných diváků, kteří dokázali vytvořit skvělou atmosféru, jsme už utkání nedokázali výrazně zdramatizovat ani dlouhou hrou bez brankáře, kdy si chytající Kiki naběhal minimálně kilometr. Máme spoustu materiálu a postřehů k rozboru a využijeme je tak, abychom do konce kvalifikace již o body nepřišli a připravili se na další fázi této sezony. Dobrou zprávou je, že se nám vrátil po zranění z UNYP cupu Tomáš Jančík a doufáme, že zbytek týmu doléčí drobné šrámy a zranění a budeme moci nastoupit v plné sestavě.

Rádi bychom poděkovali všem fanouškům, kteří dorazili a pomohli uprostřed pracovního týdne vytvořit takto skvělou atmosféru v hale. Díky!

Autor: David Kolář

Panthers Praha – Sparta Praha 5:10 (1:3, 2:3, 2:4) online

Střely na branku: 39:32
Diváci: 113
Nejlepší hráči: Jakub Žiška – Martin Dolejš

Komentář trenéra domácích (Miloslav Mattes): Dnes bylo vidět, že soupeř hrál včera těžké utkání a v druhé polovině jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme dostali lekci z produktivity. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme hodně štěstí v sezoně.

Komentář trenéra hostí (Marek Vojta): Dnes jsme předvedli vyzrálý výkon a dobře pracovali s rytmem hry. Jsem moc rád, že hráči dokáží předvádět prvky z dospělého florbalu a zároveň si udržují značnou kreativitu a chtíč po sebeprosazení. Díky soupeři za utkání.