Juniorky o víkendu padesátiprocentní

Juniorky mají za sebou úvodní dvě kola nového ročníku nejvyšší soutěže a s výjezdy na západ a severozápad Čech mohou být spokojené tak napůl – zatímco v sobotu dokázaly obrátit nepříznivý duel v Plzni až k vítězství, v neděli v Litvínově naopak ztratily nadějný náskok a do Prahy se tak vrací se třemi body.

Už začátek jejich cesty dal tušit velké dobrodružství – do Plzně se totiž celý tým vydal s velkým časovým předstihem, aby podpořil před nimi hrající tým juniorů. Co však čert nechtěl, prakticky hned po odjezdu vlaku z pražského hlavního nádraží došlo k nehodě na trati a tím pádem i přerušení dopravy na Plzeň na následující čtyři hodiny. Naštěstí se nám díky včasné reakci podařilo prakticky okamžitě najít náhradní způsob cesty, takže jsme do západočeské metropole dorazili zavčasu.

Zápas s Plzní ze začátku nevyvíjel úplně podle našich představ. Ano, hráli jsme dobře a vyrovnaně, ale po hloupých chybách jsme dostali tři rychlé góly a po první třetině jsme šli do kabin se ztrátou dvou branek. Po přestávce jsme přidali jak na pohybu v útočném pásmu, tak jsme si i vyříkali chyby v obraně a to nám hodně pomohlo. Všechny góly co jsme dávali byli po ztrátě soupeře a z následné brejkové situace. Ve třetí třetině už jsme dominantní výkon jen zkušeně udržovali a hráli perfektně na míčku i do obrany. Bohužel trochu černý puntík pro tým byly poslední minuty, kde jsme si nechali dát zbytečné dva góly.

Druhý den jsme vyjeli do Litvínova bez hráček, které zůstaly v Rudné na zápas ženského Áčka. První třetina začala v bídném tempu jak od nás, tak od soupeře – oba týmy navíc kupily šílené množství ztrát a po úvodní části tak na tabuli svítilo trochu bláznivé skóre 3:6 ve prospěch hostujících hráček.

Ve druhé třetí třetině už to byl z naší strany zmar. Zbytečně jsme hráli nahoru a dolů se soupeřem, který má pár šikovných individualit schopných rozhodnout zápas. I přesto že jsme si řekli jak máme hrát (tedy v klidu, pohybu a s aktivní rozehrávkou), tak jsme pokyny nedokázali poslechnout a plnit, z čehož plynula frustrace jak hráček, tak trenéra. Bohužel jsme ke konci odpadli fyzicky a hlavně psychicky a nepodali jsme týmový výkon.

Mrzet nás to musí, protože na šest bodů jsme měli a máme jen tři, což je pro nás trochu ztráta. Ale když si každý uvědomí, že minulý rok jsme prohrávali jak na běžícím páse, tak tři body bereme a příště budeme lepší.

Autor: Lukáš Jenšík
Fotografie: FBŠ SLAVIA Plzeň, Tomáš Novotný

Panthers Praha – FBŠ SLAVIA Plzeň 11:5 (1:3, 3:0, 7:2) online
Panthers Praha – Bivojky Litvínov 8:11 (6:3, 0:4, 2:4) online