Junioři porazili Plzeň a padli se Spartou

Junioři o víkendu pokračovali v kvalifikaci dalšími dvěma zápasy, kdy v sobotním zápase zajížděli do Plzně na Slavii a v neděli se představili na UNYP Aréně proti Spartě. 

Od prvního utkání jsme čekali to, co v minulých vzájemných zápasech proti kvalitnímu týmu z Plzně. Důrazný a rychlý florbal, nebezpečné brejky a kvalitní obranu. Víceméně se vyplnilo vše, co jsme čekali. Náš vstup do zápasu nebyl z těch nejsilnějších a po dvou menších chybách se soupeř dostal do dvoubrankového vedení. I když jsme měli více ze hry, moc nebezpečných šancí jsme si nevytvořili a když už nějaká byla, zasáhnul gólman soupeře.

Přibližně v polovině třetiny ale dorazila po zajímavém nádražním dobrodružství družina Jenči a Pavla a začala mohutná vlna povzbuzování, kterou vedl právě dobře naladěný Jenča. Od té doby kluci zařadili další rychlostní stupeň, a ještě do první sirény bylo po gólech Vejlyho a Waldyho srovnáno. Druhá část byla plně v naší režii a soupeře jsme zatlačili do hluboké defenzívy. Prakticky jsme nechybovali v rozehrávce a postupně zvyšovali útočný tlak, což v konečném důsledku přineslo tři branky, když se dvakrát trefil Kája a jednou Žíža. Bohužel jsme si následně neodpustili zbytečné vyloučení (navíc dvojnásobné) a soupeř nabídnutou výhodu chvilku před koncem zužitkoval a snížil na rozdíl dvou branek.

Na začátku třetí části navíc Plzeň přidala kontaktní gól a na nás byla následně vidět zvýšená nervozita, zejména při rozehrávce. Z toho plynuly šance a nebezpečné situace soupeře, které naštěstí likvidoval obranný blok anebo dobře chytající Moby. Tři minuty před koncem navíc svou první ligovou branku v dresu Panthers vstřelil Kočis a přidal tak klid celému týmu v červeném. Do konce zápasu se už vyjma tří vyloučení nic nestalo, a tak jsme mohli připsat druhé vítězství. Obecně můžeme zápas hodnotit pozitivně, i když k ideálu pořád kousek chyběl.

Druhý zápas byl už papírově velmi náročný, protože se potkaly týmy, které si to dle předpovědí mají rozdat o první místo ve skupině. K hutné atmosféře navíc přispěla situace s odkladem zápasu, o které jsme již informovali. Do zápasu jsme vkročili velmi dobře, když první branku zápasu po krásné kombinaci druhé lajny vstřelil Jára. Obraz hry byl vyrovnaný na obou stranách hřiště, útočné akce se postupně střídaly u obou branek a gólmani si první polovinu zápasu moc neužili. I přes nevelký počet střel totiž padlo hodně branek, z čehož i nezkušený statistik vyvodí, že oba týmy prokázaly vysokou gólovou úspěšnost.

První třetinu jsme nakonec zvládli o jeden gól lépe než soupeř a tak jsme do kabiny odcházeli s nejmenším možným vedením. Bohužel do druhé třetiny jsme nenastoupili tak koncentrovaně, jako do té první a postupem času jsme začali kupit chyby v obraně, které soupeř nemilosrdně trestal. Když k tomu připočteme navíc 8 minut v oslabení, tak jsme logicky ztratili momentum a soupeř toho náležitě využil. Do poslední části jsme tak odcházeli naopak s dvoubrankovým odstupem. Bohužel ani ve třetí fázi se nám nepovedlo plně navázat na skvělý výkon z úvodní třetiny a soupeř po našem nedůrazu znovu skóroval a odskočil do konečného vedení o 4 branky. 

Za zmínku určitě stojí hattrick z hole Járy Petráka, dobrá prezentace v přesilové hře a ve hře bez brankáře a celkově nasazení a plnění taktických pokynů v první fázi hry. Bohužel jsme doplatili na to, že jsme stejnou míru koncentrace neudrželi po celou dobu utkání. Kvalifikace pokračuje dalším kolem znovu se Spartou ve středu v Rudné a máme tedy dostatek času se poučit z prvního vzájemného měření a soupeři tak porážku z nedělního zápasu vrátit. Děkujeme rozhodčím za velmi dobrý výkon, pořadatelům a všem, kteří nás přišli povzbudit. 

Autor: David Kolář

Panthers Praha – FBŠ SLAVIA Plzeň 6:4 (2:2, 3:1, 1:1) online
Panthers Praha – Sparta Praha 8:12 (5:4, 2:5, 1:3) online

Fotogalerii z utkání najdete zde.