Ženy porazily Bulldogs a slaví první body!

Na druhý pokus se extraligové #princezny dočkaly plného bodového zisku. V domácí prostředí po vyrovnané první třetině postupně nabraly náskok proti brněnským Buldočkám a ten nepustily ani v závěru – po vítězství 6:3 tak slaví letošní premiérové body.

Ačkoliv se hned v úvodu dostaly do mírného tlaku hráčky Bulldogs, zbytek první periody byl jednoznačně v režii domácích Panterek. Ty si jen za první třetinu připsaly 19 střel na branku, pozornou Markovou se jim ale nedařilo prostřelit a když už se to Slané konečně povedlo, div že za hostující gólmankou nezlomila břevno. K otevření skóre navíc svěřenkyním Jaroslava Jelínka nepomohly ani tři přesilové hry, do šaten se tudíž odcházelo trochu překvapivě za nerozhodného stavu.

Podobný styl florbalu byl praktikován i ve druhé části – Pražanky se stále dokola snažily něco vymyslet, zatímco Buldočky čekaly hlavně na rychlé brejky, jenž se jim však také nedařilo proměnit. Zlom přišel až v polovině 23. minuty – Havlíková vybojovala zdánlivě ztracený balon pro Žbánkovou a ta přesnou ránou z otočky zaznamenala svojí premiérovou extraligovou trefu. Domácí hráčky navíc zůstaly i nadále při chuti a o pár minut později se jim aktivita vyplatila podruhé, když z opačné strany hřiště napálila Šusterová balon přesně do vzdálenějšího víka.

Až krátce po polovině duelu se ke slovu přihlásily také hostující hráčky. S pokusem Dostálové z úhlu neměla Horňáková příliš práce, avšak o pár sekund později už lovila míček ze sítě poté, co ji se štěstím propálila Detková. Dvoubrankový náskok mohla Panterkám vrátit ještě před pauzou Zikmundová, sama před brankářkou však přestřelila.

Třetí perioda byla nakonec i periodou divácky nejatraktivnější – přítomné osazenstvo se mohlo pokochat hned šesticí vstřelených branek. Kanonádu odstartovala Slaná, jenž zakončovala do prázdné klece nádhernou kombinaci na jeden dotek, o pár vteřin později jí pak napodobily Šusterová s Tůmovou, jenž zkušeně vyřešily rychlý brejk. Brnu ke snížení nepomohla nabídnutá přesilovka, ale až její dozvuk, kdy po chybě domácí obrany prostřelila Horňákovou Halštová.

Pražanky nicméně i přes snížení dokázaly dovést duel do úspěšného konce – nejprve jejich náskok pojistila druhým gólem v utkání Žbánková a krátce poté si u šesté domácí branky prohodily role Šusterová s Tůmovou – tentokrát se síť vlnila po teči druhé jmenované. Snížení Detkové na konečných 3:6 už tak bylo pouze kosmetickou úpravou a Panthers díky tomu slaví letošní premiérové tři body. 

Panthers Praha – Bulldogs Brno 6:3 (0:0, 2:1, 4:2) online

Střely na branku: 39:18
Diváci: 40
Nejlepší hráčky: Nela Havlíková – Linda Detková

Komentář trenéra domácích (Jaroslav jelínek): „Od nás solidní výkon, ale strašně se nadřeme na každý gól a zbytečně si necháváme soupeře na dostřel. Nejsem si úplně jistý, jestli jsme s kolegou byli na stejném zápase, ale na odvetu se těšíme. :-)“

Komentář trenéra hostí (Jiří Uher): „Začali jsme dobře a dobře skončili, ale mezi tím jsme udělali mnoho chyb a dostali hodně zbytečných branek. Mladý tým sbírá zkušenosti, budeme lepší, hlavně ve hře dopředu. Důležité je, že soupeř nebyl lepší, jen trestal a my snad budeme mít šanci, pokud se sezóna dohraje, tuto prohru Pantherkám vrátit. Děkuji hráčkám za snahu až do posledních vteřin a všem přeji klidný zbytek neděle.“