Muži nedotáhli plzeňský náskok a na body dále čekají

Bohužel, ani první domácí zápas neznamenal bodový zisk elitního mužského týmu. Ten si nechal utéct první polovinu duelu s plzeňským FbC a i přes zlepšený výkon v té druhé už nedokázali smazat třígólové manko. Po prohře 3:4 tak nadále čekají na první body.

Již při nástupu bylo na našich hráčích lehce poznat, že jsou myšlenkami úplně někde jinde a mají to jak se říká „na párku“. Bohužel v takovém duchu se nesla aj první třetina z našeho pohledu. Nemělo to žádné výrazné tempo, hromada zbytečných ztrát balonku, z kterých následně soupeř velice hrozil, však k našemu štěstí neproměnil nebo šanci zneškodnil Hruška.  Po první třetině tedy stav 0:0.

Úvod druhé třetiny jsme totálně zaspali, kdy soupeř trestal opět naše chyby a to dokonce hned třikrát! Poté ze standardní situace z útočného pravého rohu vstřeluje svoji první ligovou branku za Panthers Adam Šroubek. Následně přispívá také první lajna něčím pozitivním a to tím, že se Martin Kalous dobře zorientoval na brankovišti a dotlačil balonek do branky. Byl tu tedy pouhý jednobrankový rozdíl, však to se Plzni nezamlouvalo a opět navýšila své vedení. Na přelomu druhé a třetí třetiny měla Plzeň k dispozici přesilovou hru po faulu Lukáše Pokorného, ale neúspěšnou.

Trenér domácího celku chtěl s aktuální hrou něco udělat, tak stáhl hru na pouhé dvě formace. Přibližně v polovině poslední periody dokázal pouze snížit Jiří Krůšek opět ze standardní situace, kdy celá lajna dokázala úspěšně aplikovat nacvičený signál – důkaz, že komunikace je důležitá. Bohužel ani hra v šesti nepřinesla požadovaný efekt a z vítězství se radovala Plzeň.

Je nutné, aby se každý hráč zamyslel sám na sebou a dokázal ze sebe na tom hřišti vydat úplně všechno a jen to nejlepší. Nelze k utkání přistoupit stylem, že se to samo vyhraje a já jsem tady ten nejlepší. Máme dost podnětů ke zlepšování a je na tom potřeba zapracovat, abychom uhráli nějaké ty bodíky do tabulky.

Autor: Andrea Nováková

Panthers Praha – FbC Plzeň 3:4 (0:0, 2:4, 1:0) online

Střely na branku: 17:17
Diváci: 42
Nejlepší hráči: Jiří Krůšek – Václav Zábran

Komentář trenéra domácích (Ladislav Hrma): „Druhý zápas, který jsme si prohráli sami. Soupeř byl lepší v tvorbě šancí a zaslouženě bere 3 body. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme příjemnou cestu domů.“

Komentář trenéra hostí (Pavel Strejček): „Vyrovnané utkání. Dneska rozhodla naše bojovnost, za což bych chtěl poděkovat týmu. Naopak co se nám nejvíc nepovedlo byla přesilovka, tam jsme mohli odskočit a být v závěru v klidu., Děkujeme soupeři, divákům a rozhodčím.“