Dívej, šest bodů

Naši dorostenci doplnění o šest svých kolegů z řad starších žáků vycestovali v sobotu ráno na sever naší republiky do malebného městečka Krupka. Zde nás čekal běhavý a bojovný soupeř z Ústí a nám již dobře známý Chomutov.

První zápas dne téměř vždy nevypadá úplně podle představ, a co teprve první zápas sezóny? Obavy se naplnily jen z poloviny a jistá nerozehranost byla znát z prvních pár okamžiků. Po první nerozhodné třetině následovalo pouze pár drobných připomínek k předváděné hře a mohlo se jít znovu na věc. Ve druhé třetině se nám podařilo odskočit hned dvakrát, avšak první trefa nenechala soupeře chladným a dokázal ještě srovnat, nýbrž náš druhý zásah z hole zůstal bez odezvy, a tak jsme mohli jít do třetí periody s hubeným náskokem 3:2. Soupeř sice dokázal srovnat krok, jenže na naše další trefy nedokázal najít odpověď a my si tedy dokráčeli pro pohodlnou výhru 3:7.

Krom pár drobných detailů ve hře zanechává nehezký dojem v tomto zápase vyloučení z kategorie definitivně zbytečných v podání horké hlavy Matěje Ďuriny.

Po zápasové pauze, kterou jsme mohli strávit sledováním exhibičního představení na téma Olympijských her v 80. letech nás měl prověřit Chomutov.

Soupeř oslaben o pár borců z důvodu karantény klubu přijel i přes to s početnou výpravou. Zápas měl slibovat bojovné a běhavé tempo, avšak z toho se až na pár pasáží a samotný závěr zápasu událo jen pramálo. Téměř do poloviny zápasu to byla opět vyrovnaná partie, než se nám začalo dařit využívat naši převahu na balónku a přetavit ji v góly. Opět to byl až na pár individuálních chyb zvládnutý zápas ve hře na balonku a do útoku s vítězným koncem 7:4 pro naše borce.

Pozitivum z víkendu je jednoznačně 6 bodů do tabulky a dobrý týmový výkon. Speciální pochvala patří lajně starších žáků, která předvedla, že se s nimi rozhodně musí počítat.

Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu a těšíme se zase příště!

Fotogalerii z turnaje najdete zde.

Autor: Dominik Hudec

Panthers Praha – Florbal Ústí 7:3 (1:1, 2:1, 4:1) online
Panthers Praha – Florbal Chomutov 7:4 (1:1, 3:1, 3:2) online