Bronzová premiéra Mlžů 2009

Nově poskládaný tým Mlžů 2009 má za sebou premiérový turnaj a může ho hodnotit jako úspěšný. Při vystoupení ve druhém přeborovém koši sice nejprve na úvod nestačil posílenému Tatranu, poté nicméně zavřel obranné závory a Mělníku s Olympem povolil dohromady pouze jeden zásah, z čehož vyplynuly konečné bronzové oslavy.

Právě zápas s Tatranem byl nakonec vůbec největší zkouškou celého dne. Střešovičtí trochu překvapivě dorazili posilnění o několik hráčů běžně hrající za tamní elitní výběr a na jejich útočné síle to bylo hodně znát – Mělník i ve finále Bohemians to odnesli vždy minimálně osmnácti inkasovanými brankami. Panteři, v jejichž dresu si z jedenácti přítomných odbíjela zápasovou premiéru hned šestice hráčů, nicméně vzdorovali překvapivě dobře a byť to nakonec skončilo osmi góly v naší síti, základní pokyny se nám dařilo plnit a hlavně postupem času i zlepšovat.

Na slibný výkon navázal i duel s Mělníkem, kde se nicméně hrálo v podstatě na jednu bránu – Nat se ve své kleci nudil tak moc, že na druhý poločas dostal i individuální posilovací plán. První gól jsme dali už po pár vteřinách a čím víc se blížil konec zápasu, tím narůstalo i naše skóre. Čtyřmi trefami se blýskl nováček Patrik Ábel a šest dalších zásahů poté přidali i jeho spoluhráči, tudíž se krátce po poledni na Kladně narážel sud s desítkou. Nebýt naší nezkušenosti v zakončování, byl výsledný rozdíl ještě daleko větší.

Dvojciferné vítězství nás katapultovalo do souboje o pomyslný bronz s Olympem. V něm se potvrdil náš celodenní zlepšující se výkon a s ubíhajícím časem jsme dokázali zapojovat stále více nových věcí do naší hry, čímž jsme víc a víc dostávali soupeře pod tlak. Po výsledkově téměř vyrovnaném prvním poločase se nám navíc podařil zachytit nástup do toho druhého a pražského soka jsme tak vyprovodili celkem osmi zaslouženými brankami, které ke konci začínaly nabírat i čím dál víc krásy.

Turnaj tak můžeme hodnotit jen pozitivně – vyjma prvního zápasu, který nám utekl výsledkově, to od všech kluků bylo poctivě odmakané odpoledne a už v průběhu jednotlivých zápasů bylo vidět, jak si rychle zvykají na nové pozice a úkoly. Dobře zapadla šestice nováčků, zkušenější kluci pak ukázali, že se na ně můžeme spolehnout a pokud takto plánují hrát i nadále, nahlas si řeknou o nominaci i na turnaje starších kluků. Díky rodičům za podporu a budeme se těšit (snad) za dva týdny.

Autor: Tomáš Pauček

Panthers Praha – Tatran Střešovice :-(
Panthers Praha – Floor Maniacs Mělník :-)
Panthers Praha – Olymp Florbal :-) (o 3. místo)