Panterky nestačily na Tigers a v Poháru končí

Cesta Pohárem neměla pro náš elitní ženský tým příliš dlouhého trvání. Po dobře zvládnuté základní skupině přišla ve středu večer nečekaná stopka, kterou Panterkám vystavily skvěle hrající děvčata z Prague Tigers. Ty se utrhly do vedení už v první třetině, nejtěsnější možný náskok nicméně udržely i ve druhém dějství a ani přes drtivý tlak extraligových #princezen v závěru nepřipustily vyrovnání – po výsledku 3:2 tak postupují do osmifinále.

Do první třetiny jsme vstoupily laxně s nulovým nasazením a předvedly jeden z nejhorších výkonů. Skoro jsme se nedostávaly do šancí a pomalu si nedokázaly nahrát. Bylo jasně vidět, že jsme soupeře podcenily a ten nás za to potrestal vstřelením první branky. Po prvním vyloučení Tigers jsme měly přesilovku, z které se bohužel radoval soupeř a zvýšil náskok na 2:0.

Po první třetině jsme stáhly hru na 2 lajny a výkon se začal pomalu zlepšovat, pořád to ale nebylo dostačující na to, aby se nám podařilo vyrovnat. Po vyloučení naší hráčky, Julie Faťunové, se nám podařilo oplatit gól z oslabení a Tereza Pitterlingová snižuje skóre na 2:1. Chvilku poté se dostáváme do nepříjemné situace, kdy byla vyloučena jedna z našich hraček a my měly v poli o dvě hráčky méně, ale vůbec jsme se toho nezalekly a skvěle se s náročnou situací vypořádaly. Ke konci třetiny dala, vteřinu po návratu Tigers do plného počtu, vyrovnávací gól na 2:2 Lucka Retová a my se dostaly zpátky do hry.

Bohužel úsměv na tváři nám vydržel jen pár minut. Po našem faulu se konal nájezd, díky kterému se protihráčky opět dostaly do vedení. Do třetí třetiny jsme vstoupily už s lepším nasazením a díky tomu jsme se dostávaly více na soupeřovu polovinu. Měly jsme opravdu hodně šancí, bohužel se nám žádná nepodařilo proměnit. K závěru hry, po vyloučení soupeřky, jsme si zkusily hru 6 proti 4, ale ani hráčka ve hřišti navíc nám nepomohla dorovnat skóre. Konečný stav zápasu skončil 3:2 pro hráčky z Prague Tigers.

Autor: Adéla Vlčková

Fotogalerii z utkání najdete zde.

Prague Tigers – Panthers Praha 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) online

Střely na branku: 20:32
Nejlepší hráčky: Martina Pilšáková – Anežka Slaná

Komentář trenéra domácích (Vít Gattnar): „O víkendu jsem byl kritický, tak dnes budu pozitivní. Holky dnes ukázaly, že naše práce se začíná vyplácet. Takový zápas potřebovaly. Těšíme se na dalšího soupeře. Stále jsme na začátku cesty a platí mé oblíbené: Budeme ještě lepší! Děkujeme soupeři za zápas.“

Komentář trenéra hostí (Pavel Skazko): „Dneska hodně, ale opravdu hodně za tím, co bychom měli v zápase předvést. Gratulujme soupeři, který na rozdíl od nás dřel od začátku do konce.“