Junioři načali kvalifikaci demolicí Jindřichova Hradce

Junioři vinou odloženého zápasu se Spartou, o kterém se toho napsalo již mnoho, začínali kvalifikační skupinu až v neděli proti soupeři z Jindřichova Hradce. Papírově byly karty sice rozdány poměrně jednoznačně, ale jak jsme se již mnohokrát poučili, žádného soupeře není radno podceňovat, a s tímto vědomím jsme také nastoupili.

Prvních 5 minut utkání bychom tzv. oťukávacích. Soupeř důsledně bránil, a i když jsme měli herní převahu, nedařilo se nám prolomit obranný val a otevřít skóre zápasu. Trpělivě jsme tak dobývali mohutnou defenzivu, až se ujala střela Honzy Waldhausera, který tak oficiálně otevřel brankový účet juniorského týmu v sezoně 2020/2021. Do konce první části jsme přidali další 4 branky, a zajímavostí je, že se neprosadil nikdo vyjma Waldyho a Járy Petráka, který už v první části zkompletoval hattrick (první a třetí branku dělilo přesně 10 minut a 10 sekund). Soupeř si žádnou výraznější šanci nevypracoval a několik brejků, které ze hry vyplynuly, bezpečně uhasil Dominik Moravec.

Druhá část pokračovala v podobném rytmu, jako ta první, jen s tím rozdílem, že jsme střelecké hody otevřeli již od prvního střídaní a do 26. minuty jsme dosáhli magické desítky. Do konce druhé části jsme přidali ještě jednu další branku a bohužel jsme také přišli o čisté konto, když po faulu Vejlyho proměnil trestné střílení hostující Šimek.

O vítězi zápasu tak bylo víceméně rozhodnuto již po druhé periodě, ale kluci zůstali při chuti až do konce celého zápasu a přidávali další branky, i když se samozřejmě snižovalo tempo i aktivita soupeře, který se ke konci uzavřel do obranné falangy, kterou jsme ostřelovali. Konečné skóre se zastavilo na stavu 17:1.

Za zmínku určitě stojí některé individuální statistiky – Jára si připsal 7 kanadských bodů za 6+1, Waldy 4 body za 3+1, Kája 4 body 2+2, Míša 0+4, a po 3 bodech zapsali Vejly (2+1) a Hajži (1+2). Na úvod můžeme být s výkonem i výsledkem spokojeni, příští víkend nás čekají důležité zápasy proti Plzni a Spartě, tedy.. snad. :-)

Díky soupeři, divákům, pořadatelům a všem ostatním!

Autor: David Kolář

Panthers Praha – Slovan Jindřichův Hradec 17:1 (5:0, 6:1, 6:0) online

Střely na branku: 55:12
Nejlepší hráči: Jaroslav Petrák – Jakub Rytíř
Diváci: 70

Komentář trenéra domácích (Miloslav Mattes): „Je to dobrý vstup do kvalifikace, ale nesmíme usnout na vavřínech, protože jsme udělali ještě spoustu chyb, které by zkušenější soupeř potrestal. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme jim šťastnou cestu na jih.“

Komentář trenéra hostí (Jiří Prokýšek): „Druhý zápas opět bez pohybu. V každém souboji jsme byli pozdě a dostali jsme lekci z produktivity. Děkujeme a gratulujeme soupeři.“