PREVIEW: Ligová kola se roztáčí, tahákem víkendu je juniorská kvalifikace

Po šesti smutných měsících se ke slovu opět přihlašují ligové soutěže, které o víkendu načínají svůj první hrací týden. Muži jedou na horkou půdu Turnova, Áčko #princezen pak čeká těžký zápas v Ostravě. Do akce se zapojí také oba týmy juniorů, ten elitní pak čeká domácí boj s Jindřichovým Hradcem – sobotní derby se Spartou bylo přeloženo na neurčito.

Důvodem přeložení je žádost soupeře, která měla mít základy ve dvou hráčích Sparty umístěných v karanténě. I přes nesmyslnost této žádosti a její rozpor ze strany našeho klubu se nicméně nepodařilo přesvědčit ani ligovou komisi a ani samotnou Spartu o zachování původního sobotního termínu, očekávaný duel se tak posune pravděpodobně o týden, pokud se tedy opět neobjeví nějaká nečekaná žádost o přeložení. Jediným představením našich elitních juniorů tedy zůstává nedělní domácí mač s Jindřichovým Hradcem. Ten začíná v Rudné v pravé poledne a vítán je na něm každý fanoušek.

Je to zároveň jediný panteří duel, jenž se koná ve druhý víkendový den. Všechna ostatní představení mají narýsovaný začátek už na sobotu – jak elitní týmy mužů a žen, tak i rezerva juniorů. Nejdelší cestování z těchto družstev čeká Ženy A, které zahájí sezonu v Ostravě. S tou se vloni potkaly celkem šestkrát – dvakrát se v základní části Extraligy radoval soupeř, poprvé sice až po prodloužení, v Rudné ale pak vysokým vítězstvím 23:9. Úspěšně pro Ostravanky dopadly i první dva duely čtvrtfinále play-off a také vzájemný souboj v Poháru, naopak Panterky své sokyně přejely alespoň ve virtuálním play-off. Zápas začne v ČPP Areně v 17:00, podaří se Pražankám konečně zlomit ostravské prokletí?

Podobného brouka v hlavě mohli ještě vloni touto dobou mít v hlavě Muži A. Ty čeká také cestování na cizí palubovku a shodou okolností do míst, kam až do posledního vzájemného setkání jezdili neradi – povrch v Turnově byl až do letošního února pro Pantery zakletý a nebyli zde schopní vyválčit nějaké body, či v případě Poháru postup do dalšího kola. Zlomový byl až právě první únorový den – po deseti minutách vedli Panteři 2:0, v nervózním klání ale nechali soupeře srovnat a ještě zkraje 51. minuty svítil na tabuli nerozhodný stav. Pak ale přišly tři náramné trefy – nejprve luxusní šibenicí vrátil Pražanům vedení Petrák, následně Waldhauser ze vzduchu zvýšil a definitivní konec prokletí tamní haly završil o pár vteřin později Šťovíček. Ta pravá lahůdka ale přišla o pár desítek minut předtím, kdy po luxusní kombinaci dával gól osamocený Kalous – posuďte sami! První kolo Národní ligy začíná v Turnově v sobotních 19:15.

Posledním, respektive úplně prvním panteřím výběrem, jenž o víkendu celý program odstartuje, je rezerva juniorů. Ta se vloni dlouho trápila, až těsně před ukončením sezony ale dokázala vyválčit první body a jen vinou koronaviru nemohla své herní povstání předvést i proti dalším soupeřům. O rok zkušenější výběr má teď možnost číslo dvě – na Stodole vyzve dvojici známých soupeřů – nejprve se od 10:00 utká s rezervou domácího Tatranu, ve tři odpoledne jej pak čeká modrobílý Falcon. Naváží Panteři na povedené výkony z února?

Všechny zmiňované zápasy budete moci sledovat online na oficiálních stránkách Českého florbalu, pro fanoušky Extraligy žen pak budeme mít připravený stream z ostravské haly přímo na klubovém webu!