Muži postupují do čtvrtého kola Poháru

Víkendové kolo Poháru přiřklo našim mužům tradičního a vpravdě neoblíbeného soupeře z Kobylis. Po přečkaných peripetiích v podobě koronavirové karantény se celý tým sešel ještě dopoledne v Rudné, kde si před odjezdem na zápas střihnul minisoustředění včetně společného oběda. 

Po dohodě trenérů nakonec do zápasu nezasáhli žádní junioři, které příští víkend čeká náročný vstup do kvalifikace o nejvyšší soutěž, mimo sestavu pak zůstalo ještě několik dalších opor a příležitost tak dostali i členové širšího kádru. Sestava tedy zaznamenala množství změn, nicméně se sluší připomenout, že ani soupeř nedorazil v nejsilnějším možném složení.

Samotný zápas začal pod vedením legendárních rozhodčích Filipa Bollardta a Václava Fleka a jak je již zvykem, i tentokrát šlo o více než jen o florbal. V polovině první části jsme soupeři nabídli několik velkých šancí a ten je využil ke vstřelení dvou branek, krátce poté se ale zdravě naštval kapitán Kolář, jenž i přes ostrý souboj dokázal vymést pavučiny v levém horním rohu branky Kobylis. Když poté na konci první třetiny přišla výhoda jednoho panteřího muže v poli navíc, nemohli jsme pohrdnout a do první pauzy se tak šlo za smířlivého stavu.

Na začátku druhé periody mohlo diváctvo vidět neobvyklou situaci, když se vinou čtyř menších trestů za hrubost v jednu chvíli hrálo stylem 3 na 3. Přesně v polovině utkání pak halu konečně navštívil florbal – nejdříve v náš prospěch posunul skóre P. Kölbl a krátce po něm předvedli pohotovou souhru Lombino společně s úspěšně zakončujícím Škodou. Zbytek utkání se již nesl v boji o každý míček, v němž jsme měli navrch a soupeře do ničeho vážnějšího nepustili – po výsledku 7:3 postupujeme do čtvrtého kola Poháru. V něm vyzveme dalšího pražského rivala, a to Orku. Zápas se bude hrát na domácím hřišti v Rudné v pátek 25. září od 19:30 a jsou na něj tradičně zváni všichni fanoušci, kteří mimo jiné v Kobylisích co se počtu týče ty domácí jednoznačně porazili.