Zlatý hattrick z UNYP Cupu!

Fantastické představení mladých panteřích nadějí! Tak by se ve zkratce dal popsat letošní UNYP Cup, který Panteři doslova přemalovali do svých barev. Ze čtyř přihlášených družstev totiž hned tři slavily zlaté medaile a z celkových šesti kategorií tak ovládli přesně polovinu!

Jediným, komu se závěrečný předsezonní turnaj nevyvedl, byl tým Dorostenců. Ten sice ve skupině dokázal napravit úvodní zaváhání s Tatranem a následně porazil Plzeň, v klíčovém zápase s Gullivers se Panterům nicméně podařilo uhrát jen remízu, která do A – pavouka play-off poslala právě soupeře z Brna. Na semifinalisty z Gothie a stříbrný tým z Prague Games tak zbyly pouze zápasy o umístění – nejprve přišla vyrovnaná bitva s Pardubicemi, kterou až v samostatných nájezdech musel rozseknout Tonda Ježek, v duelu s Boleslaví poté rozhodla ve prospěch Pražanů povedená první polovina. Teprve druhého přemožitele na turnaji potkali svěřenci trenéra Hudce až v souboji o konečné deváté místo, kdy po nájezdech podlehli FBC Ostrava.

To Starší žáci projeli UNYP Cupem doslova jako nůž máslem. Ve skupině nejprve přemohli Mladou Boleslav 5:3, sedm inkasovaných branek si poté odvezla Plzeň a první místo v tabulce pojistila jedenáctigólová smršť proti Liberci. V panteří režii bylo i následné play-off – porážku 2:5 musel skousnout jak čtvrtfinálový soupeř ze Zlína, tak i následný semifinalista z Tatranu. Další pražské derby slibovalo i samotné finále, ve kterém se paradoxně v roli hostů postavila mladým Panterům do cesty pořádající Sparta. Té evidentně nevšední role moc nesvědčila a až na krátké úseky se nedostala do hry, díky čemuž svěřenci Lukáš Jenšíka postupně navyšovali skóre a za konečného výsledku 7:2 oslavili první ze tří panteřích titulů!

Ten druhý přidaly o pár hodin později Juniorky. Ty si svou slabou chvilku vybraly hned v úvodu, když podlehly Tatranu 2:4, následně už to od nich ale také byla jedna velká jízda. Jen o čtyři hodiny později porazily nepříjemný Liberec 4:1, úvodní den pak uzavřely šíleným soubojem s Bohemians, ve kterém ještě 31 sekund před koncem prohrávaly 5:6 – dva góly celkem pětibrankové Lucie Retové, z nichž ten druhý přišel pouhé čtyři sekundy před závěrečnou sirénou, nicméně odpálily výbuch nadšení právě v táboře Panterek.

Mimořádně vyrovnaný byl i začátek druhého dne. V něm si roli spasitelky zopakovala Lucka Retová vítězným gólem proti Bulldogs, jež přišel 11 sekund před koncem, následný desetigólový debakl do sítě Sparty pak potvrdil druhé místo a sním spojenou kvalifikaci do finále. V něm na závěr turnaje čekal stejný sok, s nímž Panterky celý UNYP Cup začaly – Tatran. Mimořádně vyrovnaný duel, v němž se budoucí #princezny dokázaly jednou prosadit i v oslabení, pozvolna spěl ke svému remízovému závěru, když minutu a půl před koncem rozhodl o výhře Panthers fantom závěrečných vteřin – můžete si tipnout kdo. Juniorky tak nečekaně ovládly celou svou kategorii a po třetím místě z Brna přidávají další cenný kov do své sbírky!

Posledním do vítězné party jsou Junioři, kteří podobně jako Strži projeli celým turnajem bez porážky. Úvodní bitvu s Ostravou rozhodla povedená první polovina, souboj s Boleslaví naopak do vítězného konce dovedl famózní poločas druhý. Mimořádně vyhecovaný a ostrý souboj s Libercem pak vyjma třinácti branek „ozdobilo“ i velké množství vyloučení a závěrečná červená karta soupeři za nesportovní chování, vítězství 7:6 ale zaznamenali Panteři, a do play-off tak šli z prvního místa.

Že to je pozice výhodná, ukázal už čtvrtfinálový duel s Hradcem Králové, v němž Panteři nasázeli svému sokovi jedenáct branek. Semifinálový soupeř z Kladna pak vůbec nezachytil druhou třetinu, ve které padl 1:7 a celkově 3:9, a do souboje o zlato tak poslal právě chlapce z Radlic. Finále to bylo mimořádně vyrovnané, Vítkovice několikrát ukázaly obrovskou sílu svých přesilovek (tři góly padly z přesilovek a jeden z nájezdu), naopak Panteři těžili z dobré týmové práce a fantastického Kristiána Ulrycha v bráně. V jednu chvíli dokonce svítil na tabuli stav 6:2 pro Pražany, v poslední části nicméně soupeř přepnul na vyšší rychlost a dokázal stáhnout skóre na rozdíl jediné branky – k vyrovnání mu nicméně nepomohla ani závěrečná hra bez gólmana a Panteři tak mohli za ovací publika přidat třetí nedělní pohár do své klubové sbírky!