Ženy mají za sebou tři přátelské zápasy

#princezny se po dlouhých týdnech suché přípravy začínají postupně vracet zpět na florbalová hřiště a uplynulý týden sehrála hned trojici přípravných duelů – doma s Chodovem a Texasem, na Jižním Městě si pak zopakovaly první jmenovaný souboj. Jak se jim dařilo?

Inu, co se výsledků týče, trenérský štáb příliš spokojený být nemůže. Úvodní bitva s Chodovem nakonec skončila výsledkem 5:1 pro favorizovaného soupeře, Panterky si po konci zápasu připsaly alespoň dílčí vítězství v samostatných nájezdech. „Chodov nás předčil větší jistotou na balónku a bylo znát, že je více sehraný. My se dostávali do zápasu až s postupem času, kdy jsme si dokázali vytvořit několik slibných šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit,“ hodnotil úvodní měření sil trenér Pavel Skazko.

V úterý pak nastoupila notně omlazená sestava na Zličíně do zápasu proti Texasu Longhorns, u jehož kormidla v současné chvíli působí odchovanec Panthers Daniel Škvor. I tentokrát se ukázala větší herní vyspělost na straně soupeře, který si nakonec odnesl vítězství. Pavel Skazko tentokrát glosoval konečný výsledek takto: „Proti Texasu jsme nastoupili ve velmi mladé sestavě a bylo to znát, že ne všechny holky jsou zvyklé na „dospělý“ florbal. Spoustu chyb na hokejce dokázal soupeř trestat a my naopak neproměnili ani ty nejvyloženější šance.“

Úvodní zápasový týden pak ve čtvrtek v prostorách haly na Jižním Městě uzavřela odveta s Chodovem, který se i na druhý pokus loučil se zápasem coby vítěz. Slova trenéra byla tentokrát následující: „Do odvety s Chodovem jsme nastoupili v odlišné sestavě, než v prvním utkání a nevedli jsme si do obrany vůbec špatně (dva obdržené góly ze hry, jeden v oslabení a jeden z nájezdu). Dopředu se nám bohužel i přes několik slibných šancí prosadit nepovedlo a tak Chodov bere i ve druhém přátelském utkání výhru, tentokrát 4:0.“

Panterky teď čeká návrat k původnímu tempu letní přípravy (tedy čtyři tréninky týdně, z toho tři zaměřené na kondici), další přátelská utkání jsou naplánována na konec července a opět se bude jednat o malá pražská derby – sledujte naše sociální sítě a nic vám neunikne!