Letošní Brno přineslo jednu medaili

Ani po roce se Panteři nevrací z Open Game s prázdnou. Po loňském stříbru Starších žáků A letos na cenný kov dosáhly i Juniorky A, které si z jihomoravské metropole odvezly bronz. Další cenné kovy pak přidali naši zástupci pod hlavičkou namixovaných týmů.

Mladší žáci – BU13

Mlži vstoupili do turnaje na jedničku a po dvou zápasech měli na kontě z těžkých zápasů plný počet bodů. Pak sice přišlo zaváhání s urostlým Uherským Brodem, druhé místo ve skupině nicméně uhájili závěrečnou demolicí Třebíče. Desítka se čepovala i v prvním kole play-off s pražskými Tigers, následný program pak byl ve znamení boje s domácími Bulldogs – tým „Orange“ na zaplněné Tesle sice mocně dotahoval, leč skóre neotočil, čtvrtfinále ale vypadalo přesně naopak – Panteři brzy vedli, vedení nicméně neudrželi a po výsledku 3:6 skončili krok od medaile. Za svůj předvedený výkon si ale rozhodně zaslouží potlesk!

Komentář trenérů (Dominik Hudec): „Ačkoliv tažení mladších žáků brněnským turnajem skončilo ve (pro nás osudném) čtvrtfinále s domácími Bulldogs, můžeme být společně s Danem s předváděnou hrou spokojeni. Je vidět obrovský herní posun dopředu. Plnění úkolů, nebo alespoň snaha o to je vnímat a následně plnit, byla hodně vidět. Chybky se samozřejmě vždy objeví, ale do toho máme tréninky a tyto turnaje, abychom na jejich minimalizování dokázali pracovat. Sice tedy z Brna nevezeme žádný cenný kov, ale o to nám (zatím) až tolik nejde, jako o cenné zkušenosti a dobrý pocit ze hry.“

Starší žáci A – BU15

Strži měli ve skupině vcelku jednoduchý program. V každém zápase nasázeli svým soupeřům minimálně šest branek, domácí Hornets si dokonce odnesli debakl 0:9, a bez větších obtíží skončili ve skupině D na jasném prvním místě. To jim dalo dobrou pozici i do vyřazovacích bojů. Hned v prvním kole si smlsli na týmu Red Bull, jenž v Tuřanech dostal za 40 minut 24 branek a postupovou pozici tak přepustil právě Panterům. V osmifinále nicméně čekali florbalisté z Liberce a přestože se Pražané ujali vedení, neudrželi jej dlouho a po nepovedené stíhací jízdě nakonec padli 3:6.

Komentář trenérů (Marek Máčala): „Starší A na turnaj vyjeli v nabité sestavě a skupinou projeli tradičně jako nůž máslem. Hned v prvním kole play-off si pak zastříleli proti chlapcům z Jičína, kterým nasázeli přes dvacet branek. O kolo později nicméně přišla stopka, kterou jim po vyrovnaném průběhu vystavil urostlý sok z Liberce. Kluci si však za celý turnaj zaslouží velkou pochvalu, a to nejen za předvedený florbalový výkon.“

Starší žáci B – BU15

Strži B měli před sebou těžký úkol v podobě mimořádně náročného losu – ve skupině na ně číhaly Áčka Bratislavy, Brna, Ostravy a pražské Sparty. I z pozice velkého outsidera nicméně dokázali Panteři svým sokům vzdorovat a byť skončili v tabulce na posledním místě, mohli být s předvedenou hrou spokojeni. V prvním kole poté brzy ráno vyřadili soupeře Áčka, brněnské Hornets, po hodně unaveném zápase výsledkem 3:1, v další vlně vyřazovacích bojů nicméně přišla stopka od „Tatranu“, který zvítězil 6:1 a poslal v té době už notně rozlámanou panteří družinu domů.

Hodnocení trenérů (Tomáš Pauček): „Ještě před turnajem jsme si vybrali kopec smůly – kromě nalosování šílené skupiny se nám ještě zranili dva kluci, za které jsme museli narychlo hledat náhradu. Samotný turnaj a hlavně zápasy ve skupině ale hodnotíme velmi pozitivně – i přesto, že to na hřišti občas vypadalo jako souboj otce a syna, dokázali kluci ukázat, že proti notně zkušenějším soupeřům dokáží hrát otevřeně a takříkajíc žrát palubovku, takže ani jednomu z nich nakonec nedali nic zadarmo. V play-off se na nás už bohužel podepsala únava právě ze skupiny, jak v předkole, tak hlavně v souboji s něčím na bázi Tatranu, který nás fyzicky (chováním a respektem rozhodně ne) přejel a odsoudil do role diváků. Celé výpravě patří za celý turnaj velká pochvala a snad ty bolavé zkušenosti dokážeme zúročit v následujících měsících a letech.“

Juniorky A – GU19

Áčko juniorek mělo výborný start do turnaje – v úvodním zápase prohrávalo s Bohemians už 1:3, perfektním závěrem ale Panterky dokázaly svého soupeře přehrát, nasázet mu čtyři góly a nakonec i zvítězit 5:3. Úspěchy se dostavily i v ostatních zápasech skupiny, nejprve přišlo na řadu vítězství nad Zlínem, poté remíza se silnými Židenicemi a první místo holky potvrdily výhrou 3:2 nad Majestic Llamas. V play-off jim vyšla i odveta se Zlínem, jenž si tentokrát odnesl devítigólový příděl. V boji o finále pak přišlo repete i s Bohemkou, které ale bylo tentokrát mnohem vyrovnanější a došlo až do nájezdů, kde se nakonec radoval soupeř a na Panterky tak zbyly bronzové medaile.

Komentář trenérů (Pavel Skazko): „Juniorky A se vydaly na turnaj v úplně novém složení (oproti minulé sezoně) a všichni byli zvědaví, jak se jim bude dařit. Hned na úvod nás čekala Bohemka posílená o reprezentantky z Liberce a zápas rozhodně nezklamal a ukázal velký potenciál týmu – v posledních pěti minutách se nám povedlo otočit skóre z 1:3 na konečných 5:3. Další zápasy přinesly taktéž vyrovnané boje, ze kterých se nám podařilo ukořistit dvě výhry nad Zlínem a výběrem Slovenska a když k tomu připočteme i remízu s pozdějším vítězem ze Židenic, znamenalo to v těžké skupině první místo.

Do play-off jsme vstoupili opět zápasem proti Zlínu a bylo vidět, že už se holky pomalu sehrávají, což soupeř odnesl debaklem 1:9. V semifinále nás pak čekala Bohemka a byl to souboj o každý metr na hřišti. Dvakrát jsme šli do vedení, nicméně soupeř dokázal pokaždé srovnat krok a remíza i přes několik velkých šancí na obou stranách vydržela až do závěrečného hvizdu. Šlo se tedy do nájezdů, kde měl soupeř o něco více štěstí (uměl freestyle) a ve čtvrté sérii rozhodl o tom, že mladé #princezny budou brát bronz. Turnaj ale i tak musíme hodnotit pozitivně, holky spolu v tomhle složení hrály vůbec poprvé, dokázaly zahrát vyrovnané zápasy proti silným soupeřům, nastřílely nejvíc gólů ze všech a hlavně vytvořily super partu, která může v dalších zápasech konkurovat každému soupeři.“

Juniorky B – GU19

Premiéru v Brně si užily Juniorky B, které s sebou vzaly na jih Moravy i nemalé množství panteřích dorostenek. Namixovaný tým dokázal ve čtyřčlenné skupině nejprve porazit v derby pražské SKV 3:1 a povedený závěr přinesl body i ze zápasu s Bulldogs. První místo pak potvrdila závěrečná remíza s Ústím nad Labem. Panterky se nicméně i přes dobrou výchozí pozici v play-off moc dlouho neohřály – nepovedená první půle proti Majestic Llamas znamenala porážku 0:3 a stejně jako u mlžů tak Pražanky skončily jediný zápas od medaile.

Komentář trenérů (Eliška Škvorová): „Výkony Juniorek B měly sestupnou tendenci. Turnaj jsme začaly dvěma výhrami a ani závěrečná remíza nás nepřipravila o první místo ve skupině. V sobotu ráno nás ale překvapily soupeřky ze Slovenska, které nám ukázaly, že se při florbale dá i běhat a tento rozdíl nás stál vytoužené medaile. I tak ale holkám s Ivčou děkujeme za předvedené výkony.“

Ostatní družstva

Panteři měli několik zástupců i v dalších družstvech. Bronz si odváží dorostenci, kteří pod hlavičkou týmu Husí játra prošli až do semifinále, kde vypadli se soupeřem „Mírně napřed”. Šestice juniorů s týmem IBF Tuppar Střešbörg dokonce celý turnaj ovládli a po vítězství nad Slavií Plzeň přivezli do Prahy zlaté medaile. Gratulujeme!