Brno Open Game začíná už ve čtvrtek

Tradiční červnový turnaj v moravské metropoli už hlasitě klepe na dveře a ve čtvrtek přivítá mimo jiné na své půdě i pět panteřích družstev, které čekají náročné boje v základních skupinách. Kdo jsou jejich soupeři?

Mladší žáci – skupina E

Nejmladší výpravou Panthers jsou letos mladší žáci. Těm los určil boje v pětičlenné skupině E, kde ve čtvrtek i pátek sehrají po dvou zápasech. Hned na úvod je čeká souboj se silným Znojmem, o pár hodin později na velké hale Univerzity obrany vyzvou ještě jednoho jihomoravského soka – loňské semifinalisty z Bulldogs Brno.

Soupeři z východní části republiky budou panteří letku prověřovat i druhý den. Nejprve krátce před polednem poměří síly s nováčkem turnaje z Uherského Brodu, skupinu pak uzavřou večer soubojem s Třebíčí, která vloni v prvním kole play-off vyřadila v mladších žácích panteří Béčko poměrem 7:1.

V pátek před turnajem sehráli Panteři ještě jeden přípravný duel s Tatranem Střešovice, který porazili 10:5. Přenesou si střeleckou formu i do Brna?

Starší žáci A – skupina D

Vzpomínky na souboj s Pantery má i první soupeř Starších žáků A – Sk JeMoBu, které vloni porazilo ve skupině rezervu starších žáků 7:2. Večerní zápas s Hornets Brno by pak měli svěřenci Lukáše Jenšíka zahájit v roli favorita. Dva soupeři číhají na Pražany i v pátek – nejprve je vyzve nevyzpytatelný nováček Asper Šumperk, skupinu pak Panteři uzavřou pražským derby proti SKV, které většinu sezony působilo v nižších koších než výprava se šelmou na dresu.

Starší žáci B – skupina E

Hodně těžkou skupinu má před sebou Béčko stržů. Té los přiřkl hned trojici známých českých soupeřů a jednoho soka z hlavního města našich nejbližších sousedů. Turnaj Panteři načnou ve čtvrtek pouze jedním večerním duelem, ve kterém vyzvou právě Snipers Bratislava – tedy tým, jehož rezervní družstvo dokázali vyřadit v prvním kole loňského play-off.

Opravdová zkouška pak přijde v pátek. Už krátce po desáté dopolední vyzvou na hale Vodova Spartu Praha, tedy vůbec nejúspěšnější tým letošní sezony v celém regionu. Náročný program pokračuje odpoledne zápasem s Bulldogs Brno a síly budou třeba i na večerní zápas s FBC Ostrava, která podobně jako Bulldogs hrají nejvyšší koše svých soutěží. Naladit se na všechny soupeře se budou Panteři snažit ve středu odpoledne, kdy na Radlicích v přátelském zápase vyzvou spřátelený Texas.

Juniorky A – skupina A

Dva soupeře z nejvyšší soutěže čekají Áčko juniorek ve čtyřčlenné skupině. Tu zahájí derby s FbŠ Bohemians, se kterými v jediném letošním zápase padly 3:5, večer pak vyzvou síly s druholigovými Zlín Lions. Prvoligový soupeř pak na mladé #princezny číhá i v pátek dopoledne v podobě Florbalu Židenice, které se ve vzájemném souboji během sezony taktéž radovaly, a to poměrem 5:2. Skupinu uzavřou Panterky měřením sil s Majestic Llamas, tedy soupeřem, jehož vloni dokázaly zkraje play-off vyřadit z turnaje.

Juniorky B – skupina B

Stejně jako vloni čeká rezervu juniorek „pouze“ tříčlenná skupina. Tu zahájí ve čtvrtek večer pražským derby proti SKV, páteční ráno pak přinese souboj s účastníkem nejvyšší juniorské soutěže, Bulldogs Brno – v jediném letošním měření sil nedokázaly Panterky vybojovat ani bod. Pokud se jim to nepodaří ani v Brně, šanci na bodový zisk budou mít ještě v pátek večer – vyzvou totiž dívčí výběr Florbal Ústí, který letos v celostátních a regionálních soutěžích chyběl a v samotném závěru sezony si vyzkouší vůbec první turnaj.

Cestu Panterů napříč turnajem budete tradičně moct sledovat kromě oficiálních stránek pořadatele také na klubovém webu, kde v úterý odpoledne spustíme tradiční Liveblog. Ochuzeni samozřejmě nezůstanou ani odběratelé našich sociálních sítí, na kterých budou během turnaje moci nahlédnout i do zákulisí celé výpravy.