Ženy začnou v Ostravě, junioři si zopakují derby se Spartou

Nedělní celostátní losovací aktiv nastínil, jak bude vypadat program elitních panteřích družstev. A rozhodně je na co se těšit – hned na úvod se ženské Áčko vydá k repríze nedokončeného čtvrtfinále do Ostravy, Muži A pak zamíří na palubovku neoblíbeného Turnova. Sezona juniorek začne výjezdem do Plzně, junioři pak opět po roce vyzvou Spartu. Známé jsou také rozpisy Divize a nejvyšší dorostenecké soutěže, zajímavou konfrontaci pak slibují základní skupiny Poháru.

Doma začnou pouze dvě družstva

Výjezdy na soupeřovu půdu čekají v úvodu sezony obě elitní dospělá družstva. Ženy A zamíří až do Ostravy, kterou z minulé sezony znají velmi dobře – společně s pohárovým čtvrtfinále a virtuálním play-off s ní za jeden soutěžní ročník sehrály hned sedm vzájemných zápasů, vítězně nicméně odešly pouze ze souboje fanoušků. Na druhou stranu hned v prvním ze zmiňovaných měření sil dokázaly svému soku uzmout na jeho půdě cenný bod, podaří se jim podobný kousek i pod novým trenérským vedením?

Podobně neoblíbená destinace čeká i mužské Áčko. Na ledě Turnova se jim dlouhodobě nedaří a padli zde například i v loňské pohárové bitvě. Nicméně každá série musí mít nějaký zlom a ten panteří už snad proběhl letos v únoru, kdy na prokleté turnovské parkety Panteři dokázali vyzrát v ligovém klání, kdy domácí přetlačili 6:4. Naváží na něj hned zkraje nové sezony?

Oba venkovní duely se odehrají o víkendu 12. – 13. září, o týden později se pak #princezny i #nejlepsitymnasvete představí shodně na domácí půdě – ženy vyzvou brněnské Bulldogs, muže pak čeká souboj s Plzní. 

Juniorky mají nového soupeře, junioři opět vyzvou Spartu

Nejvyšší soutěž juniorek doznala jedné změny – odhlášený Liberec nahradila Světlá nad Sázavou. Na hřiště nováčka 1. ligy vyjedou Panterky v polovině října, ještě předtím je ale čekají hned dva hrací víkendy. V tom prvním (19. – 20. září) je čeká cesta nejprve do Plzně, odkud druhý den zamíří do Litvínova. V Rudné se představí o dva týdny později a přivítají zde florbalistky Florbalové akademie MB a Chodova.

To juniory čeká lehké deja-vu. V kvalifikační skupině H o postup do KB ligy opět po roce vyzvou v derby pražskou Spartu. Silný protivník vloni skupinu s Pantery a Libercem ovládl a postoupil do nejvyšší soutěže z prvního místa, s výběrem z Radlic přitom měl vyrovnanou bilanci – na vysokou porážku 1:12 z Podvinného Mlýna odpověděli svěřenci trenérů Koláře a Míky vítězstvím 7:3, které nicméně soupeři stačilo k postupu právě na úkor Panthers. Spartu ve skupině doplní ještě florbalisté plzeňské Slavie (loňské vzájemné zápasy vyzněly 6:3 a 11:4 pro Pražany) a Jindřichova Hradce, do další fáze postupují první dvě umístěná družstva.

První dva zápasy klíčové fáze sezony odehrají Panteři o víkendu 12. – 13. září, kdy doma přivítají nejprve Spartu a o den později Jindřichův Hradec.

Muži B zkusí severní Čechy, Dorost začne v Ústí

Noví soupeři letos čekají první mužskou rezervu. Zatímco vloni většinou mířili na severozápad Čech, letos je nemine cestování na severovýchod. Ve své divizní skupině vyzvou například Hradec Králové, Jablonec, Florbalovou akademii MB nebo panteří jmenovce z Liberce, z postupujících družstev je pak čekají souboje se Semily a Falcony. Sezona nicméně započne pražským derby s florbalisty Tigers, kteří vloni celou svou divizní skupinu ovládli a na postup do Národní ligy nedosáhli jen vinou předčasného ukončení sezony. Domácí zápas v Rudné je naplánován na víkend 12. – 13. září.

Na severozápad nicméně míří hned v úvodu soutěžního ročníku Dorost A. V rámci prvního kola nejvyšší dorostenecké soutěže odehrají turnaj v Ústí nad Labem, kde vyzvou domácí florbalisty a Florbal Chomutov. Stane se tak o víkendu 19. – 20. září.

Zajímavé souboje v Poháru

Po téměř pěti letech se v základní skupině Poháru Českého florbalu představí jak ženské, tak i mužské družstvo. Ženy se poslední srpnový víkend zhostí role pořadatelek turnaje skupiny, ve které se kromě Panterek představí také Litvínov, Soběslav, Benešov a čerstvě prvoligové Black Angels.

To muži začnou svou pouť o týden dříve, navíc je čeká daleké cestování. Los jim totiž přiklepl coby pořadatele Rtyni v Podkrkonoší, kam někteří Panteři navíc jezdí v době letních prázdnin na místní neligový turnaj. Navíc je čeká velmi zajímavé měření sil – kromě domácího družstva hrajícího nejvyšší regionální soutěž zde vyzvou nováčka Divize a sezonního soupeře Mužů B Semily, nedalekou Českou Skalici a v neposlední řadě spřátelený klub TEXAS LONGHORNS, jehož A – tým přes prázdniny projde velkými změnami, které se dotknou i Panthers – podrobnosti k nim přineseme v následujících týdnech.