Elitní družstva čeká v neděli los soutěží

Superliga už svůj program zná, zbylé nejvyšší soutěže si na svůj harmonogram musí počkat do této neděle. 14. června dopoledne totiž proběhne v Brně celostátní losovací aktiv, po němž budou jízdní řád zápasů znát i všechna panteří elitní družstva – kromě Áčka mužů, žen, juniorů a juniorek se jména svých soků dozví také Dorostenci A!

Extraliga žen doznala jedné změny

Panterky letos popáté v klubové historii nastoupí do nejvyšší ženské soutěže a stejně jako před rokem v ní vyzvou jednoho nového soupeře – vloni beznadějně poslední Liberec v nadcházející sezoně bude hrát pouze 1. ligu a své místo přepustil Florbalové akademii MB. Klub z města automobilů, v němž působí například bývalá brankářka #princezen Maruška Topolová, v loňské sezoně ztratil jediný zápas a mezi favority patřil i v nedohraném play-off, si navíc Extraligu žen vyzkouší poprvé v klubové historii.

Ostatní soutěže našich elitních týmů zůstávají beze změny. Muži se tak i po roce mohou těšit na vyrovnané zápasy například s Orkou nebo Traverzou Mukařov, juniory opět čeká hned zkraje sezony důležitá kvalifikační skupina o postup do KB ligy, juniorky do nejvyšší soutěže postupují po roce znovu přímo. Stejný systém jako vloni nemine ani dorostence, jež taktéž čekají boje na celostátní úrovni.

Pohár zahájí obě družstva ve skupině

Součástí nedělního losovacího aktivu je také rozdělení přihlášených družstev do Poháru Českého florbalu. Panteři se zřekli práva nasadit mužský výběr až do vyřazovacích kol a po pěti letech si tak znovu zahrají základní skupinu, která se koná předposlední víkend v srpnu. Ve stejné fázi soutěže začnou také #princezny, které vloni dokráčely až do čtvrtfinále, kde vypadly s Ostravou.

Losovací aktiv začíná zítra v 10:00, jeho výsledky budete moci najít jak na sociálních sítích, tak i klubovém webu.