Panteři obsadili na Final Four čtvrté místo

Netradiční turnaj neskončil pro mužské Áčko výsledkově příliš vesele. Po těsné porážce v semifinále s Traverzou Mukařov (2:3) nestačili Panteři ani na Prague Tigers, s nimiž padli 3:4 a na sobotním podniku tak skončili na posledním čtvrtém místě.

Nijak zvlášť mrzet je však nepovedené výsledky nemusí – #nejlepsitymnasvete jednak před turnajem absolvoval pouze jediný dobrovolný trénink s hokejkou, největší událostí dne navíc nadále zůstala rozlučka s Kubou Rybkou, který se po jedenácti sezonách v Panterech rozhodl ukončit aktivní kariéru. Ten před zápasem za potlesku sympaticky zaplněné Stodoly převzal od generálního sekretáře klubu Štěpána Webera pamětní dres, na kterém utkvěly podpisy všech jeho aktivních spoluhráčů. Ti mu mimo to přichystali také překvapení v podobě povedeného vzpomínkového videa, jež si můžete přehrát na konci článku.

I proto byla nálada po turnaji velmi uvolněná, což potvrdil i trenér Láďa Hrma, jenž mimo jiné vyzdvihl i podporu z hlediště. „I přes čtvrté místo hodnotíme turnaj kladně. Splnil přesně to, co jsme očekávali. Kluci si zahráli, dostalo se do hry 22 hráčů a hlavně jsme se rozloučili s Kubou Rybkou. Z kluků byla vidět velká chuť do hry, ale také velká únava (byl to pro nás pátý „trénink“ v týdnu). Oba zápasy jsme neodehráli vůbec špatně, jen nám chyběly góly. Určitě bychom chtěli poděkovat všem fanouškům, kteří si našli cestu do haly a fandili nám. Děkujeme i Kubovi a přejeme hodně štěstí do dalších životních etap.“

Letní příprava mužského Áčka pokračuje tréninky „nasucho“, ve druhé polovině června nicméně k neoblíbené části sezony začnou přibývat i anabáze v hale s hokejkami a také přátelská utkání. Souhrn přípravy našich elitních družstvech přineseme v následujících dnech, do té doby si užijte alespoň slibované video z produkční společnosti „ESPN & Lous“.