SPOLUHRÁČ ROKU: Díl první

Na konci dubna a zkraje května měli všichni Panteři napříč jednotlivými klubovými družstvy možnost zvolit si mezi sebou někoho, bez koho by uplynulá sezona nebyla taková, jaká mohla být. Výherce tohoto nového ocenění, nazvaného Spoluhráč roku, začínáme postupně představovat světu – tohle je první skupina oceněných!

Kromě Spoluhráče roku navíc došlo i na volbu trenérů, co se nejdůležitějšího okamžiku sezony týče. A protože máme rádi jednoduché a rozpoznatelné názvy, označili jsme jejich slova jako Moment sezony. Dnes vám tedy postupně představíme Spoluhráče roku a Moment sezony z družstev Mužů B, Žen C, Dorostenek, Starších žáků A a Mladších žáků B! 

Muži B – Štěpán Hanzl 

Pětadvacetiletý kapitán první mužské rezervy zaznamenal svou bodově nejúspěšnější sezonu v dospělém florbale. K 41 bodům za 20 branek a 21 nahrávek byl hlavním strůjcem úspěšného tažení divizní reprezentace Panthers, která dosáhla historického maxima v podobě 44 bodů a konečného 3. místa v tabulce – nad ní skončili pouze spadnuvší Kati Kadaň a v každém zápase bodující rezerva superligových Vinohrad.

Moment sezony (Lukáš Jenšík): „Památných okamžiků bylo vícero. Tím prvním byl bezpochyby návrat ztraceného syna Matěje „Kladivo“ Lubenského, jenž po roce odpočinku u Mužů E zase ukázal svoje rychlé ruce, dokonalý přehled a chuť vítězit. Druhým momentem byl vlastně okamžik tři roky zpátky, kdy jsem coby kouč rezervy přemýšlel, komu svěřit kapitánskou pásku. Letos se ukázalo, že volba byla správná, protože horké céčko na hrudi nosí Štěpán Hanzl, který ukazuje, že umí být nejen lídr a kanonýr, ale i velký charakter.

Třetím a čtvrtým momentem jsou výkony některých jednotlivců. Jednak jsme se celou sezonu mohli spolehnout na jistotu v bráně – ať už chytal Honza Kobza nebo Marek Máčala, věděli jsme, že dokáží tým v nejhorších chvílích podržet. Vpředu je navíc doplňovali kudrnatý zázrak jménem Márt Mattes (z něhož mají divoké sny například v Teplicích, kde jim nechal na pozdrav sedm branek) a Jenda Tvrdek, jehož nejpamátnějším momentem bylo, když právě v Teplicích dorazil pozdě na sraz a bez zapomenutých trenek, takže do zápasu musel nastoupit ve světle modrých boxerkách.“

Ženy C – Nikoleta Mernyová

Druhá ženská rezerva může letošní sezonu označit za úspěšnou – při první účasti v soutěžích hraných klasickým herním systémem 5+1 obsadila solidní páté místo, ke kterému přidala čtvrtou příčku co se vstřelených branek týče. Velkou zásluhu na tom měla i Nikoleta Mernyová, jenž si v osmadvaceti letech střihla svou první soutěžní sezonu v životě a ve dvanácti zápasech nastřádala devatenáct bodů, které jí vynesly pozvánku i do ženského Béčka!

Moment sezony (Daniel Škvor): „U druhé rezervy princezen je momentem vlastně celá nedohraná sezóna. Musím smeknout, že holky dokázaly přejít bez větších problémů do ligy 5+1 (dříve hrály jen 3+1). Dokázaly zahrát velice pěkné zápasy a na to, že některé holky hrají florbal teprve krátce, tak za celou nakonec nedohranou sezónu dokázaly nabrat zajímavý bodový zisk.“

Dorostenky – Nicola Braunová

V nedohrané sezoně patřila mezi stálé pilíře základní sestavy dorosteneckého týmu (vynechala jediný duel) a tři zápasy si střihla i v nejvyšší soutěži juniorek. Spatřit ji můžete mimo jiné i na domácích zápasech elitních družstev, kde vás svým úsměve bude velmi pravděpodobně vítat u hlavního vstupu do rudenské arény.

Moment sezony (Lukáš Jenšík): „Momentem sezony je pro mě úsměv se vším všudy. Ten nás zdobil prakticky po každém zápase, nezávisle na tom, jestli se vyhrálo nebo prohrálo. Budoucí #princezny snad díky němu ukázaly, že pozitivní energie je potřeba a může nést své ovoce.“

Starší žáci A – Vojtěch Petráň

Jeden ze strůjců obhájeného zlata ze švédské Gothie má za sebou povedenou sezonu – vyjma úspěchu dovezeného ze Skandinávie patřil mezi lídry i v soutěžní sezoně, kdy skončil druhý v týmovém kanadském bodování (se ziskem 34 bodů ve 24 zápasech) a i přes stále první rok ve starších žácích nakoukl i do nejvyšší dorostenecké soutěže, kde zaznamenal další 3 kanadské body. 

Moment sezony (Marek Máčala): „Momentem sezony je turnaj v Gothii. Tahle parta se s ním nemazala a podruhé za dva roky dokázala vytřít zrak všem soupeřům, na které narazila. Díky tomu si i po pár infarktových momentech ve čtvrtfinále zahrála před nacpanou halou finále a urvala s jedním inkasovaným gólem zlatou medaili! Během celého turnaje z kluků vyzařovala týmovost a sebevědomí. Zároveň se ve vypjatých momentech dokázali semknout a jít za společným cílem.“

Mladší žáci B – David Sladký

Jinak nepříliš vysoký útočník a jeden z tahounů týmu letos postupně dokázal přerůst své družstvo a ke stoprocentní soutěžní docházce na mlžích přidal i několik startů za strže. Tam i přes soupeření s protihráči (bez nadsázky) o několik hlav většími nezapadl a dokázal se prosazovat i bodově – vypíchnout můžeme zejména pětibodovou smršť do sítě tradičního soupeře Falconů. Se strži nakonec sezonu i dokončí, neboť společně s nimi bude bojovat ve skupině smrti na turnaji v Brně.

Moment sezony (Tomáš Pauček): Momentem sezony pro nás duel o třetí místo na Radlicích proti Tatranu Střešovice. Byl to takový ten zápas, kdy jste ještě jednak rozhození z předchozích událostí (u nás to bylo prapodivné měření svalů a tvrdosti hokejek s Boleslaví) a navrch vám to zoufale nelepí, zatímco soupeř z každé ojedinělé akce rozvlňuje síťku. A byť Tatran hodně těžil i z převahy v hledišti, na nás se tehdy ukázalo, že zdání klame a když je nejhůř, dokážeme být velmi silní v hlavě.

Vydřeli jsme pár gólů, Tatran ale z brejku vždy dokázal doskočit. Panteří tlak nicméně nepovoloval, naopak se s přibývající chutí a docházejícím časem stupňoval a jedinou otázkou tak bylo, jestli dlouhodobou smůlu v zakončení dokážeme prolomit ještě před sirénou. To se povedlo doslova za vteřinu dvanáct, kdy téměř se zvukem ohlašujícím konec zápasu vyprášil beton gólmana Honza Datel a Honza Kubíček následnou dorážkou do odkryté sítě doslova vyhodil radlickou nafukovačku ze základů.

Že hlava dělá divy se ukázalo i v následných nájezdech, které bezchybně vychytal Tom Vosála a zadělal tak na dvě nově vyšlapané cestičky – že jsme si ve vyrovnaných zápasech začali konečně více věřit a také to, že nájezdy s Pantery znamenaly ve zbytku sezony na mlžích i stržích pro naše soupeře jistou porážku.“