POD ROUŠKOU: Díl čtrnáctý

Čtrnáctým vyzpovídaným v pomalu (doufejme) končící koronavirové době je čerstvá trenérská posila A týmu žen – Jaroslav Jelínek.

Járo vítej v Panthers ještě jednou. Tvůj příchod mediálně převrstvila doba koronavirová, začneme tedy od toho nejdůležitějšího a to je příprava ženského elitního týmu na následující sezonu, jak bude vypadat?

Přípravu jsme v neděli slavně zahájili a hned se osvědčilo prozíravé rozhodnutí chodit v neděli do haly, kde jsme přečkali ty nedělní přeháňky. :-) V přípravě obecně plánujeme nyní o dost více tréninkových dávek, než bylo dosud zvykem, tři čtvrtiny jich povede špičková Denisa (Denisa Madejová, kondiční trenérka, pozn. redakce), která je v tom odbornice a fušovat se jí do jejího řemesla by nebylo moudré. :-)

Ale máte s Pavlem i nějaké florbalové plány a cíle a máte alespoň představu, jak bude tým vypadat, ne? :-)

Nějaké plány máme. ;-) Potřebujeme zlepšit herní a tréninkovou disciplínu a věříme, že se to povede. Jak bude vypadat tým je poměrně ve hvězdách a nerad věštím z křišťálové koule – do přípravy s námi nastoupilo opravdu velké množství holek, jak těch stávajících, tak nových a i mladé štiky do toho budou chtít promluvit. Zeptejte se mě před CzechOpen nebo před ligou, to budu moudřejší. ;-)

Víme, že jednou z vlastností, která Tě symbolizuje, je ambicióznost a vysoké cíle, takže jak vidíš výsledkové cíle a co by sis přál?

Přál bych si vyhrát Pohár Mistrů! Nebo aby fotbalová Sparta přestala dělat ostudu! S týmem bych chtěl vyhrát 31 zápasů v řadě , ale něco mi říká, že se to letos ještě, jako již tradičně, nepovede. :-) Teď vážně, ženská liga se každým rokem vyrovnává, i když leckdo tvrdí opak a stereotypně shazuje její kvalitu, tak dlouhodobý trend je jasný, týmy se vyvíjejí, vyrovnávají, kdo byl silný a nepracoval, tak upadnul, naopak kdo pracoval, tak šel nahoru, ten progres je vlastně možná i rychlejší, než v mužích. Po té pauze mi sice první tréninky daly pěkně zabrat, ale těším se a jsem zvědavý!

Jak jsi zmínil, k trénování se vracíš po pauze a poté, co jsi získal pro Herbadent v roce 2017 vysněný titul po čtyřech letech, přibliž čtenářům, kteří neznají historii, svůj příběh.

Začínal jsem v SSK Future a bylo to super (nepočítaně titulů v žákovské kategorii – pozn. redakce), odtud pak ženská složka přešla do ELITE a bylo to také super (Elite patřilo mezi štiky soutěže a vyprodukovalo – bohužel často pro ostatní týmy – řadu špičkových hráček a reprezentantek – pozn. redakce) a následně jsem, jak už bylo zmíněno, korunoval úsilí ziskem titulu s Herbadentem, takže taky super! A nyní doufám, že to bude super i v Panthers! :-)

My ale od našeho archiváře víme, že jsi nezačínal ve Future a že Tě trénovala Vlčice… co to znamená? Je to nějaký odkaz na antický Řím, který patří mezi Tvoje zájmy? A je náhoda, že všechny kluby, kterými jsi prošel, už neexistují? :-)

Jo je to pravda, já myslel, že se ptáš jen na trenérskou kariéru. :-) FC Vlci byl náš první tým z dávnověku, trénovala nás moje máma a pěkně zostra a vychovala tak celou řadu skvělých a dlouhověkých hráčů a hráček, Vlci se pak spojili s Future a dál už to znáte. :-) A nad tím jsem doteď nepřemýšlel, ale je to tak, zatím to vypadá, že jsem jako bota sovětského vojáka, kudy prošla, tam zůstala spálená země. :-D Takže teď je čas to změnit!

A jak ses vlastně tedy dostal do Panthers a proč jsi se chtěl vrátit k trénování, když ses předtím sám sebe zařekl?

Dostal jsem se sem tak, že jsem dostal nabídku. :-) Panthers jako klub znám mraky let, hlavně se Štěpánem jsem se potkával na různých mládežnických turnajích a akcích. Přišlo mi, že Panthers hrají pod svoje možnosti a že půjde z takto kvalitního týmu vytřískat víc, takže jsem nabídl svou pomoc a snad to nebude horší, ale může být :-)

Kdy a jak jsi Panthers zaznamenal a začal brát jako respektovaný klub? Sleduješ i mužskou složku a mládež, nebo se specializuješ jen na ženský florbal?

Respektuju každý klub, který se snaží něco dělat, takže od začátku – i z Panthers několik hráčů prošlo následně Future. A samozřejmě sleduju i Panthers chlapy, jak se jim daří a jak jdou nahoru!

Kromě florbalu se zajímáš o co – zmínili jsme ten antický Řím, Spartu co k tomu ještě děláš ve volném čase?

O Spartě mi nemluv, to je zlej sen starého námořníka… teď na středu mám vsazeno na Plzeň! :-D Rád čtu nebo se kouknu na dobrej seriál, nejen z antickýho Říma, ale obecně historie. No a jelikož už dávno nejsem aktivní hráč florbalu, tak si potřebuju udržovat formu (a váhu) i pohybem, takže cvičím, jezdím na kole a rád hraju badminton a můj oblíbený soupeř je Jenča. :-)

Járo, díky za rozhovor a ať se daří!