Představujeme nová klubová ocenění

V pátek 15. května měla proběhnout tradiční klubová akce Panthers Night, na níž mimo jiné klub vyhlašuje ocenění Hráč roku za uplynulou sezonu. Společenský večer je prozatím odsunut na jiný, neurčený termín, to nám ale nebrání představit vám dvě nové ceny, jež Panteři budou počínaje letošním rokem udělovat – Spoluhráč roku Hvězda roku!

Hráč roku

Začneme jedinou dosud existující cenou. Hráč roku se vyhlašoval na obou předchozích Panthers Night – nejprve coby cena pro nejužitečnějšího hráče za každou kategorii, v loňském roce se pak ocenění rozšířilo i na některá rezervní mládežnická družstva. Počínaje touto sezonou dochází ke sjednocení pravidel – ocenění Hráč roku nově získá vždy z každé kategorie pouze jeden Panter či Panterka, kterého vyberou trenéři všech družstev v dané kategorii. Konkrétní podmínky výběru jsou interní záležitostí trenérů, platí nicméně, že ocenění může získat pouze ten, kdo v uplynulé sezoně byl příkladem všem svým spoluhráčům ve sportovních i nesportovních záležitostech družstva, či jeho sezonu zásadním způsobem ovlivnil k lepšímu. Vyhlašuje se ve všech kategoriích od elévů výš.

Hráč roku tak zůstává nejexkluzivnějším oceněním, na jaké může některý Panter či Panterka dosáhnout. Vyhlašuje se vždy při slavnostním ceremoniálu na Panthers Night – pokud tomu situace dovolí, proběhne letošní vyhlášení v náhradním termínu, v případě nepříznivého vývoje pak virtuálně.

Spoluhráč roku

První novinkou, kterou tímto světu s radostí představujeme, je ocenění Spoluhráč roku. Na rozdíl od Hráče roku si jej volí sami hráči a to ve všech družstvech, tedy i těch rezervních. Hlasování probíhalo virtuálně ve druhé polovině dubna a virtuální bude i vyhlášení – ve čtyřech různě namíchaných skupinách vám postupně představíme všechny výherce.

I tentokrát byla volba čistě na samotných hlasujících, kteří tak mohli ocenit spoluhráče, jehož přínosu se jak v kabině, tak při samotné hře vážili nejvíc. Stejně jako u Hráče roku se cena předává pouze hráčům v kategoriích elévů a starších.

Hvězda roku

Hvězda roku přímo vychází z volby Spoluhráče roku. Ten je vyhlašován ve většině mládežnických a rezervních družstev jeden, u elitních týmů ale konečné vyhodnocení probíhá trochu jinak. Ze čtyř hráčů s nejvyšším počtem hlasů totiž svou Hvězdu roku mohou vybrat naši fanoušci na sociálních sítích, kteří hlasováním pomocí emoji mohou podpořit svého favorita. Celkový vítěz se stane jednou ze čtyř Hvězd roku, která se tedy bude udělovat za družstva Juniorů A, Juniorek, Mužů A a Žen A!

Moment sezony

V každém článku, kde světu představíme různá družstva a jimi zvolené Spoluhráče roku, se několika větami rozpovídají i samotní trenéři. Ti měli kromě jiných úkolů vybrat v uplynulém, nešťastně ukončeném soutěžním ročníku vybrat jeden okamžik, který zásadně ovlivnil zbytek sezony či se jiným způsobem vryl do paměti jeho účastníkům. Rozhodující góly, povedené turnaje nebo úspěšné zákroky? Každý vybraný moment je něčím unikátní a proto jej právem můžeme nazývat Moment sezony!