Jakub Rybka ukončí kariéru na červnovém Final Four

Florbalová cesta jednoho z nejzkušenějších mazáků mužského Áčka se chýlí ke konci. Dvaatřicetiletý Jakub Rybka se rozloučí s aktivní kariérou na zbrusu novém turnaji Final Four, ve kterém se 6. června mezi sebou utkají na střešovické Stodole čtyři předně umístěná družstva letošního ročníku Národní ligy.

Jeden z letošních kapitánů a zároveň i služebně nejstarších hráčů v Áčku začal svou kariéru v České Třebové, odkud v roce 2009 nejprve odešel hostovat a následně i přestoupil do Panterů. Zde až na tříleté hostování v FbK Orlicko – Třebovsko, respektive v břevnovském Sokolu strávil jedenáct sezon a byl tak i u čtyři roky starého postupu Panthers do Národní ligy. V letošní sezoně nasbíral v 21 zápasech 10 bodů za 3 branky a 7 přihrávek, celou statistiku pak ozdobil dvěma trestnými minutami.

Rozloučení s aktivní hráčskou kariérou je naplánováno na 6. června, kdy se na střešovické Stodole odehraje netradiční turnaj Final Four Národní ligy. Ten má za úkol alespoň částečně nahradit předčasně ukončené play-off třetí nejvyšší mužské soutěže a představí se v něm kromě Panthers také nováček ligy FC Bučis Team a druhý tým tabulky Traverza Mukařov. O posledním, čtvrtém zúčastněném, se zatím jedná.

Turnaj začne v 10:00 prvním semifinále, po odehrání toho druhého následuje souboj o třetí místo a finále. Je to zároveň poslední možnost, kdy lze na vlastní oči tato mužstva spatřit před prázdninami, další příležitostí bude až srpnové Czech Open a v případě Panthers základní skupina Poháru. Sledovat turnaj můžete na facebookové události, kam budou postupně přidávány i další informace.