1500 dní od postupu do Extraligy!

12. května to bude přesně 1500 dní od chvíle, kdy Panterky porazily ve druhém finále 1. ligy žen Hradec Králové 4:3 v prodloužení a postoupily do nejvyšší soutěže. Připomeňte si památný den v exkluzivním sestřihu!

#princezny byly v postupové sezoně 2015/16 téměř suverénní. V základní části prohrály pouze s jejím pozdějším vítězem z Mladé Boleslavi, ze zbylých 21 zápasů pak ztratily body pouze v Českých Budějovicích a Hradci Králové, kde zvítězily až v nastavení.

Konečné druhé místo jim do osmifinále přineslo Litvínov, který se stejně jako poté Chomutov a Plzeň nedostal ani k jednomu vítězství a Panterky tak do finále postoupily nejrychlejší možnou cestou. V něm se nicméně neopakoval souboj prvního s druhým, neboť Mladá Boleslav v semifinále překvapivě nestačila na outsidera z Hradce Králové a ten se tak stal soupeřem Panthers v boji o extraligu.

První zápas byl jednoznačně v režii svěřenkyň Lukáše Jenšíka, které před napěchovanými Radlicemi (historické statistiky hovoří o účasti až 140 diváků) nedovolily svému soupeři téměř nic a po vítězství 9:2 získaly matchball. Proměnit ho na soupeřově půdě se ale ukázal být podstatně tvrdším oříškem – necelé tři stovky fanoušků ještě sedm minut před koncem sledovaly hubené vedení domácích lvic.

361 sekund před závěrečným hvizdem nicméně srovnala druhá nejproduktivnější Panterka v play-off Kristýna Lochmannová a v prodloužení poté o postupu do nejvyšší soutěže rozhodla pohotovou dorážkou Lýdie Baráková. Druhý finálový duel až dodnes existoval jen jako zapomenutý záznam, nově si ale památný zápas můžete připomenout v exkluzivním sestřihu o pár řádků níže!