Obnovujeme tréninkový režim

Po téměř dvou měsících se Panteři i Panterky dočkali. Počínaje 11. květnem, kdy se uvolňují některá vládní nařízení, se mohou vrátit do omezeného tréninkového režimu, jenž naváže na předčasně skončenou sezonu. Podrobnosti přinášíme níže.

Od pondělí 11. května se uvolňují vládní opatření mimo jiné i pro profesionální a amatérské sportovní kluby. Ty mohou trénovat až v počtu do 100 osob za dodržení určených hygienických podmínek, jako například pravidelné desinfekce tréninkových pomůcek či dostatečného odstupu od veřejnosti. Novinkou je taktéž možnost samotných sportovců trénovat bez roušky.

Na základě této zprávy se klub Panthers Praha rozhodl obnovit tréninkové jednotky pro dospělá družstva i mládež, a to v následujícím režimu – elitní družstva (Muži A, Ženy A, Junioři A, Juniorky a Dorostenci A) ve svém vlastním režimu „suché přípravy“ určeném šéftrenéry a klubovým metodikem, ostatní mládežnická družstva včetně rezerv pak v prozatímním režimu venkovních tréninků. Složení mládežnických družstev až na výjimky zůstává totožné jako před ukončením sezony. Rezervní družstva mužů a žen začnou toto období pouze halovými tréninky.

Pro všechny tréninkové skupiny platí povinnost dodržovat stávající vládní opatření – před začátkem tréninku i bezprostředně po jeho konci mít zakrytá ústa a nos rouškou, šátkem či šálou, ve stejném časovém úseku pak provést dezinfekci rukou (ta bude k dispozici u trenérů). Na samotném tréninku pak platí zákaz půjčování lahví s pitím mezi jednotlivými účastníky. Klub doporučuje přípravu pití ještě před odchodem na trénink, aby se minimalizoval kontakt v umývárnách a na toaletách. Nadále platí, že toalety jsou ve všech využívaných sportovištích otevřené, šatny a společné převlékací prostory ale zůstávají uzavřené.

Podrobnosti k jednotlivým tréninkovým skupinám zašlou trenéři v průběhu čtvrtka a pátku na e-mailové adresy.