Panterky berou z virtuálního play-off stříbro!

Velká bitva o Prahu skončila porážkou. Panterky dokázaly celých 24 hodin držet s několikanásobně větším soupeřem krok, přečkaly i několik přesilových her zelenobílých, podruhé v sezoně je v souboji s klokany nicméně zradila závěr a v něm inkasované dvě slepené branky, které rozhodly o těsném výsledku v panteří neprospěch.

Velkému zápasu předcházela i odpovídající příprava. Zatímco Bohemians spoléhaly na tiskovou konferenci zaměřenou na obecné informace, Panterky přišly s konkrétním plánem na celé Superfinále. To nicméně začaly s velkými zmatky, když celý jejich připravený harmonogram rozmetali arbitři, jež nedodrželi nastavená pravidla a #princezny nepochopitelně postavili do role domácího týmu, čímž prakticky hodili do koše veškerou jejich předzápasovou přípravu.

„Nechápu, kde to rozhodčí vzali. Pravidla byla jasně nastavená, celou naší předzápasovou přípravu jsme měli nastavenou tak, abychom coby hostující celek způsobili domácím co největší potíže. Takhle naše práce přišla vniveč,“ zlobil se po utkání trenér Pavel Skazko. Přesto mohl být s výkonem svých svěřenkyň v úvodu utkání spokojený – ty své soupeřky, jež dlouhodobě disponují podstatně širší hráčskou základnou, držely po celou první periodu na uzdě a nedovolily jim utéct do většího vedení. Naopak i právě Panterky dokázaly svému soku několikrát utéct, byť do šaten šly za nepříznivého stavu 1088:1102.

Fakt, že se jednalo o vůbec nejgólovější první třetinu z celého play-off, lze doplnit i jednoduchou statistikou – děvčata z Radlic během ní dokázala vstřelit více branek, než za každý dosud odehraný celý zápas! Navíc se jim díky nejproduktivnější hráčce vyřazovacích soutěží Slané podařil i nástup do periody druhé – v té své rivalky doslova přejely a z lehké ztráty se během několika herních minut dostaly do pohodlného vedení, v jednu chvíli dokonce o 119 gólů!

Jenže soupeřky z opačného břehu Vltavy se evidentně nechtěly vzdát bez boje. Ještě v průběhu druhé třetiny odložily nudný a občas trochu bizarní způsob hry založený na nahrávkách, který jim přinesl částečný úspěch i v semifinále se Židenicemi, a pustily se do útočení, díky čemuž průběžné skóre začaly dotahovat.

Hodně jim v tom zkraje poslední části pomohl i zástup fotbalových fanoušků, jenž na halu v Rudné nepozorovaně proklouzl bez placení zadním vchodem. Jejich řádění po chvíli pomohla přerušit svým vytříbeným playlistem ze Spin rádia místní aparatura, během celého souboje v hledišti ale dokázaly hráčky Bohemians srovnat a po chvíli i obrátit skóre ve svůj prospěch.

Nakonec rozhodla až závěrečná desetiminutovka. V něm se vedení jednoho či druhého týmu přelévalo ze strany na stranu, oba soupeři si v některých chvílích sáhli na naprosté dno svých sil a výsledek tak zůstával zcela otevřený. Ještě deset minut před koncem vedli hosté o patnáct gólů, pět minut před sirénou se však Panterkám podařilo srovnat a obrátit skóre na svou stranu. Vedení si udržely až do závěrečných vteřinek, ve kterých nicméně podruhé v letošním vzájemném souboji selhala píšťalka jednoho z arbitrů a dovolila tak zelenobílým dresům vstřelit čtyři slepené góly ještě předtím, než se z ní ozval konečný hvizd. 

Panterky tak podlehly Bohemians těsně 2510:2512 a z premiérové účasti ve virtuálním Superfinále berou stříbrné medaile, podle trenéra Lukáše Jenšíka se však nemusí za svůj výkon stydět. „Holky si dokázaly, že i když jsou v Extralize podstatně kratší dobu a mají v některých ohledech až čtyřnásobně menší základnu než jejich soupeř, tak dokáží hrát vyrovnané partie s každým.“ Připojil pak slova chvály i směrem k fanoušků. „Byli úžasní. Jen díky nim jsme dokázali vstřelit víc gólů, než jakýkoliv mužský tým ve virtuálním play-off Superligy. Byli doslova naším šestým a sedmým hráčem na hřišti a ukázali holkám, že za nimi stojí a podporují je ve všech chvílích. Jsem na ně a zejména na celý klub moc pyšný!“

Rozloučení se sezonou a hromadná děkovačka s fanoušky proběhne v následujících týdnech, více informací přineseme v jejich průběhu.

Panthers Praha – FbŠ Bohemians 2510:2512 (1088:1102, 520:420, 857:954)

Nejlepší hráči: naši fanoušci