#princezny si zahrají virtuální Superfinále!

Po skalpu Ostravy si Panterky ve virtuálním play-off vyšláply i na dalšího papírového favorita. Nad Vítkovicemi od začátku vedly a díky vytrvalému a soustředěnému výkonu nakonec loňského mistra porazily 1078:910! V pátečním Superfinále vyzvou vítěze druhé semifinálové série, ve které proti sobě bojují Bohemians a Židenice.

Pražanky tentokrát oproti čtvrtfinálovému duelu dokázaly na svého soka vlétnout hned v úvodu a po rychlém zásahu Šusterové se dostaly do brzkého vedení. To navíc postupně narůstalo a na konci první periody už favorit z Vítkovic prohrával 843:961.

„Hodně jsme si tentokrát dali záležet na vstupu do utkání, který se ukázal jako klíčový,“ konstatoval po zápase trenér Pavel Skazko. „Díky několika dobrým trefám jsme jednak zlomili odpor Vítkovic hned na jeho začátku a těch několik drobných výkřiků pak přebilo postupně se navyšující skóre. Za tu musím všechny pochválit.“

Právě zvyšující se počet přesných zásahů na straně děvčat z Radlic postupně rozehnal obavy některých fanoušků, že by se Vítkovice mohly po nepovedené první třetině vzpamatovat. Ačkoliv se tedy párkrát dostaly ke snížení o několik branek, nikdy jich nedokázaly nastřílet tolik, aby suverénní Panthers ohrozily. I tak byla nicméně druhá perioda mnohem vyrovnanější než ta první – úřadující šampionky v ní na své soupeřky ztrácely pouhých sedm branek.

Ještě menší, tedy třígólový rozdíl, byl mezi oběma soky v závěrečné a tradičně nejméně útočné periodě, která však jen dala razítko na konečné vítězství Pražanek. Ty se tak po dalším senzačním výsledku poprvé v historii klubu podívají do Superfinále, kde v pátek vyzvou Bohemians či Židenice, tedy znovu týmy, se kterými letos ještě nedokázaly bodovat – pomůžete jim to na prvního máje napravit?

Panthers Praha – 1. SC Vítkovice 1078:910 (843:691, 178:165, 57:54) stream

Nejlepší hráči: naši fanoušci