Panteři se zapojují do Čechatým challenge!

Panteři v čele s elitním mužským družstvem se zapojují do výzvy Čechatým challenge! Ta má za úkol pomoci malému Oliverovi, jenž trpí vážnou svalovou poruchou a jeho jedinou nadějí je léčba dostupná pouze v USA. Pomozte s námi dobré věci, která vám zabere jen minimum času a můžete jí spojit s vlastním cvičením!

Téměř dvouletý Oliver se narodil s progresivním genetickým onemocněním – Spinální svalovou atrofií 1. typu (SMA1). Ta naštěstí neovlivňuje jeho myšlení a inteligenci, přesto se usměvavé a bystré miminko dokáže samo pohnout pouze levou rukou a to pouze po předloktí. Naděje svitla Oliverovi v zámoří – genová terapie by mu měla s touto nemocí pomoci, dostupná je však pouze do věku dvou let.

Rodiče tak mají pouhých 5 měsíců na to, aby sehnali prostředky na léčbu v hodnotě 2 000 000 Euro, aby mohli léčbu uhradit sami a stihli to ještě před vypršením časového limitu – poté už další léčba nebude možná. Pomozte Oliverovi s námi společnou výzvou!

Její cíl je jednoduchý – za jeden měsíc musí týmy mužů a žen dohromady udělat 2 000 000 cviků – u mužů se jedná o kliky, něžnější pohlaví pak v rámci výzvy provádí dřepy. Pokud se podaří všem účastníkům dovršit limit ještě před vypršením časové dotace, organizátoři pošlou Oliverovi díky partnerům minimálně 50 000 Kč (na dalších penězích od sponzorů organizátoři usilovně pracují). Pokud se chcete účastnit společně s námi, stačí splnit několik bodů:

  • zaregistrujte se na této stránce
  • každý den udělejte tolik kliků / dřepů, kolik chcete a dokážete, výsledky pak zapište do tabulky v sekci Profil / Upravit profil
  • soutěžte o ceny – natočte jak cvičíte na video a přidejte ho do svých stories na Instagramu – tam nezapomeňte označit @cechatym, @pantherspraha a přidejte hashtag #pantherspodrouskou – videem na svém Instagramu zároveň zvýšíte povědomí o celé výzvě a třeba přesvědčíte i své spoluhráče a kamarády, že pomoc má smysl

Partnery této výzvy jsou kromě nás například biatlonistka Eva Puskarčíková, fotbalista Antonín Barák, vícebojař Roman Šebrle či hokejista David Kämpf! Ti všichni v těchto dnech společně cvičí, aby Oliverovi pomohli. Bez nadsázky se dá říci, že v této výzvě pomáhá doslova každý klik či dřep.

Pokud vás Oliverův příběh zaujal a chcete na jeho léčbu přispět i jinak než cvičením, můžete tak učinit na transparentní účet 1117771700/5500 – nezapomeňte připsat variabilní symbol 4848. Více informací o výzvě najdete na webových stránkách organizátorů.

Společně to dokážeme!