Novinky a změny v ženské složce

I přes mimořádné a nepříjemné okolnosti dnešní doby se provoz klubu nezastavil a v rámci možností pokračuje dále. Dnes přichází řada na oznámení změn ve sportovním úseku, konkrétně ženské složce, kde bylo s koncem sezony naplánováno i trochu větší bilancování.

Vedení klubu se rozhodlo ke změnám v ženské složce, která byla posledních letech spjata s osobou Lukáše Jenšíka, se kterým se dlouho známe a na budování klubu se s námi dlouho podílí. A dlouho doslova, opravdu to letí, protože kromě čtyřech uplynulých extraligových sezon je Lukáš u kormidla už od roku 2012. Takže jak z toho lidského, tak sportovního pohledu se naplnil čas na změnu, protože jako ve všem a v životě se některé věci povedou více a některé zase méně.
Lukášovi každopádně děkujeme za velkou a náročnou práci, kterou pro tým a pro klub udělal a stále dělá, protože jeho role v klubu pokračuje, nadále má na starost žákovská družstva a mužské rezervní týmy a dále se bude soustředit společně s Pavlem právě na rozvoj ženské mládeže u týmů juniorek a dorostenek.

Jan Tůma (sportovní manažer)

Šéftrenérského kormidla se nově ujme dosavadní trenér Pavel Skazko, který u ženského A týmu zůstává a přidá se k němu jiná zkušená a známá osobnost Jaroslav Jelínek.

Jeden z hlavních cílů pro nás musí být intenzívnější a propracovanější práce s mládeží, kde máme určitě ještě značné rezervy a potenciál na zlepšení.

Je potřeba, aby holky získaly patřičné sebevědomí a zároveň chuť na sobě ještě více pracovat a díky tomu pak měly i větší respekt u soupeřů a to napříč všemi kategoriemi.

Vzhledem k současné situaci je určitě o to větší chuť a natěšenost do další sezóny a všichni pevně věříme, že budeme s přípravou moci začít podle plánu.

Pavel Skazko (nový šéftrenér ženské složky)

S Járou se znám asi od roku 2006, kdy jsme se začali potkávat jako trenéři mládeže a svedli jsme proti sobě nejednu slavnou bitvu – bohužel byl většinou úspěšnější on, protože trénoval slavný SSK Future, se kterým získal tolik titulů, že se to ani nedá spočítat. Od jisté doby už se věnuje především ženskému florbalu, kde má titul sice jenom jeden, ale zato v nejvyšší soutěži. Vždycky jsem si říkal, že bych ho chtěl v klubu jako trenéra, byl jsem trpělivý, počkal 14 let a dočkal jsem se :-)

Štěpán Weber (generální manažer)

Oba trenéři již plánují přípravy na období, kdy se bude moct zase začít trénovat a necháme se překvapit, s jakým týmem a s jakými ambicemi nakonec budou vstupovat. V blízké dobře se určitě představí i v seriálu #podrouskou.