Rezerva Juniorů boduje a boduje!

Sobota nachystala další menu pro nenasycenou rezervu Juniorů vyhlížející první výhru v základní hrací době. Ještě před prvním kláním s Čaroději z Prahy 10 jsme museli shlédnout souboj našich nejbližších soupeřů v tabulce. Zápas skončil tím nejkrásnějším výsledkem 3:3 a až v sedmé sérii nájezdu se konečně trefil kluk z Kolína, čímž ukončil naše čekání na zápas.

Do našeho utkání jsme vletěli po hlavě a už po 17 sekundách se chopili vedení. Celý zápas jsme hráli kvalitně, v klidu na hokejkách, poctivě do obrany a neslo to své ovoce. Za zmínku stojí hlavně gól Madla, který z úhlu nekompromisně vymetl pavučiny, a oslnil tak všechny diváky a divačky na tribuně. Zkušeně jsme se došli pro vítězství a poprvé v sezóně se nám podařilo celý zápas drželi vedení (kromě prvních 17 vteřin). Jediná černá kaňka na tomto zápase byla zbytečná vyloučení, dvě z pěti za nedovolenou vzdálenost.

Ve druhém zápase nás čekaly domácí a ještě ke všemu druhé Kobylisy. Podle bookmakerů nás měl soupeř přejet jako Mašinka Tomáš, my se ale nedali a bojovali jako Panteři. Soupeř od počátku druhé třetiny držel dvougólový náskok, a když už se nám manko podařilo stáhnout, opět jsme inkasovali. Klání posledních s druhým s minimem odpískaných prohřešků a bez jediné trestné minuty (ne, že by se hrálo jako v bavlnce) skončilo poměrem 6:8.

Kluci zaslouží pochvalu. Nejen za bojovnost a nebojácnost ve střetech s o několik let a několik hlav vyššími borci, ale i za předvedenou hru. Kdo by čekal že druhý tým soutěže se proti poslednímu zatáhne a bude hrát na brejky? Doufáme, že se nám do konce soutěže, ve které už našemu sestupu může zabránit už jen vyšší moc, podaří posbírat ještě nějaké bodíky, aby to bylo na konci veselejší. Děkujeme divákům, divačkám, rodičům, zkrátka všem za podporu.

Panthers Praha B – Wizards 9:3 (2:1, 5:1, 2:1) online
Panthers Praha B – TJ Kobylisy 6:8 (0:2, 3:3, 3:3) online

Autor: Petr Lávička