Junioři podlehli Tatranu

Po výhře nad Chomutovem nás čekal soupeř z kategorie těch nejlepších. Tatran dokázal ovládnout celou juniorskou základní část a tak jsme zcela jistě narazili na jednoho z favoritů na titul.

Věděli jsme, že si již nemůžeme dovolit takové chyby, jako v první sérii, a že pokud chceme Tatran porazit, musíme zahrát naše maximum. Na druhou stranu jsme věděli, že když se nám to sejde, můžeme soupeře překvapit a sérii vyhrát. V tomto duchu jsme vstoupili do sobotního duelu na Stodole. Využili jsme toho, že nás soupeř trochu podcenil a po několika minutách jsme se ujali vedení. Mohli jsme přidat i další branky, ale bohužel nás začala trápit produktivita, což jak se později ukázalo, byl největší a nakonec i rozhodující faktor celé série. Soupeř ještě do přestávky srovnal, ale nám se znovu podařilo odskočit do vedení. Po první třetině, jsme bohužel přišli o Prajba, který si na čtvrtečním tréninku přivodil zranění kolene, které mu nedovolilo, i přes všechny kouzla a zázraky naší Jany, pokračovat. Zastoupil ho Forest, který nám hned ve svém prvním střídání vrátil vedení, kdyz chvíli předtím soupeř znovu srovnal. Potom jsme bohužel přišli na nejakou dobu i o Bártiče, který dostal zásah hokejkou do obličeje, což k jeho smůle vedlo ke dvěma zlomeným zubům, hned po tomto souboji soupeř navíc znovu srovnal a následně se dostal poprvé v zápase do vedení. Konec druhé části se nám vůbec nepovedl a inkasovali jsme ještě dvakrát, s tím že za nas korigovat ještě střelou země – země Kryštof Novotný. Hned na začátku třetí půle jsme ale ukázali, že zápas není u konce a dva góly Káji nás vrátily zpět do hry. To ale bylo z naší strany bohužel všechno a i když jsme měli fantastickou diváckou podporu, zápas jsme po dalších 3 brankách soupeře ztratili.

V sobotu jsme si dokázali, že můžeme být celý zápas vyrovnaným soupeřem. Dovolím si tvrdit, že v některých částech zápasu jsme byli výrazně lepším týmem. Soupeř ale zvítězil zaslouženě, protože měl více klidu na hokejkách, lepší produktivitu a ukázal zkušenosti z vypjatých zápasů.

V neděli jsme chtěli na sobotní výkon navázat a vynutit si třetí zápas. Věděli jsme, že budeme muset znovu podat maximum, což se nám ale tentokráte bohužel nepovedlo. Od prvních minut byl o soupeř lepší, vyhrával osobní souboje a využíval naše chyby. Zápas se vůbec nevydařil druhé lajně, což se občas proste stane.

Poměrně rychle jsme tak prohrávali a na začátku druhé třetiny soupeř přidával už čtvrtou branku do naší sítě. Museli jsme sestavu stáhnout na dvě formace a zvýšit obrátky, ale když už jsme si šanci připravili, tak gólu zabránil brankář soupeře, který se zjevně velmi dobře vyspal. Za celý zápas se nám nakonec podařilo skórovat pouze třikrát, což je v takovém zápase hrozně málo, navíc když soupeř zúročil hned 9 možností. Nedělní zápas nám určitě nevyšel podle představ a bylo vidět, že se to potom projeví na výsledku i obrazu hry.

Tatran tak po zásluze vyhrál i druhý vzájemný duel a zajistil si postup dále. Náš nyní čeká „B“ větev, kde se už příští víkend utkáme s Brnem.

Kluci zaslouží určitě velkou pochvalu. Předvedli dobré výkony a určitě se nemáme za co stydět. Tatran to s námi neměl vůbec jednoduché a musel několikrát sahat k redukci sestavy. My si z této série odnášíme především velké zkušenosti a poučení na čem dále pracovat. Ukázali jsme spoustu dobrých věcí a zároveň spoustu věcí, které musíme ještě vypilovat a zlepšit, abychom se mohli rovnat těm nejlepším juniorským týmům v republice.

Rádi bychom poděkovali skvělým divákům a fanouškům, kteří nás celou dobu hnali za vítězstvím a byli skutečně tím šestým hráčem. Stejně tak bychom chtěli poděkovat Janě, Sajslovi a Andrejce, za opravu, výměnu náhradních dílů a doplnění energie hráčů.

Panthers Praha vs. Tatran Střešovice 6:9 (online)
Panthers Praha vs. Tatran Střešovice 3:9 (online)