Rozhovor s posilou rezervních Princezen!

Další víkend – další turnaj pro naši rezervu princezen, tentokrát z pražských Vinohrad. V prvním zápase jsme zvládly lépe koncovku zápasu a porazily domácí výběr, ve druhém zápase jsme si poradily s Kladnem. Turnaj tentokrát zhodnotila naše nová akvizice z moravského Hluku, Domča Komárková.

Jak bys zhodnotila zápas s Vinohrady?

Už před zápasem bylo jasné že to nebude jednoduchý zápas a že nám Vinohrady nedají nic zadarmo. Zápas začal v ostrém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. Pro diváka to musel být bez pochyby atraktivní zápas. Šance střídala šanci a i proto, pro nás byla nesmírně důležitá úvodní branka utkání, která nám dodala trošku klidu na florbalkách. Celkově první třetina z naší strany byla povedená. Ve druhé části přišlo zaváhání, a to celý zápas pořádně zdramatizovalo. Naštěstí my měly v bráně velké eso v podobě naší Marušky, která nás podržela v rozhodujících chvílích zápasu. Do třetí patnáctiminutovky jsme šly s jasným cílem vrátit se ke své hře a rozhodnout tak v náš prospěch. Což se povedlo a když pak za nerozhodného stavu 3:3 necelé 3 minutky před závěrečným hvizdem poslala balonek do brány Trenky (Verča Trenklerová), bylo rozhodnuto. Závěr už jsme si takticky pohlídaly a za konečného stavu 4:3 připisujeme další tři body do tabulky.

V zápase jsme nehrály vůbec špatně. Přesto přišel výpadek ve druhé třetině, kdy jsme dostaly během 10 vteřin dva slepené góly. Co se stalo, že jsme takhle vypadly z tempa?

Tam jsme trošku přestaly hrát svoji hru a přistoupily na hru Vinohrad, což se nesmí stávat. Florbal je v tomto ohledu nekompromisní sport a jakmile ztratíte koncentraci, byť jen na 10 vteřin, může vás to stát celý zápas. Naštěstí jsme se z toho nesesypaly, hodily druhou třetinu za hlavu a soustředily se na závěr utkání, který k naší radosti vyšel podle představ.

Jak bys zhodnotila zápas s Kladnem?

Do zápasu s Kladnem jsme šly s jasnými pokyny nepodcenit soupeře a rozhodnout co nejdříve. Prakticky celý zápas od začátku až do konce byl pod naší taktovkou a žádné drama se nekonalo. V krátkosti bych to popsala jako bodové hody pro celý tým a zasloužené vítězství.

S Hlukem jsi hrála stejnou ligu, jakou teď hraješ v Panthers, jen jinou divizi. Jak bys porovnala obě soutěže?

Musím říct, že Pražská divize je mnohem rozmanitější, co se počtu družstev týče. Tempo hry je zde dle mého názoru rychlejší a s pohledem na tabulku jsou si týmy v Praze daleko vyrovnanější, než tomu je na Moravě. Osobně mě trošku překvapil i hrací čas, který se liší o 3 minuty na třetinu. Těžko se mi to porovnává pořád je to pro mě čerstvá zkušenost, za kterou jsem strašně ráda. Pro mě je teď prioritní vzít si tady z této příležitosti co nejvíc a zapracovat tak na svém herním rozvoji a pomoci k co nejlepšímu výsledku celého týmu.

Byl to tvůj druhý turnaj za rezervu princezen a v kanadských bodech už nějaké body zapsané máš 😊. V Hluku si nastřílela 9 gólů za 9 zápasů, což není špatná statistika. Jak by ses popsala jako hráčka? Jsi spíš střelec anebo ráda góly připravuješ pro spoluhráčky?

Rozjezd je pořád pomalejší, než jsem si představovala, ale konečně ze mě spadla nervozita z prvního turnaje, kdy se mi snad poprvé před zápasem rozklepaly kolena. Pokud si dobře vzpomínám, tak to bylo na úvod mého působení právě Nové Strašecí a Kutná Hora, která stála v cestě. Takže jsem ráda, že to ze mě spadlo a budu zápas od zápasu uvolněnější. To by se mělo, jak doufám, odrazit i v kanadských bodech. Snažím se být pro tým užitečným článkem, každý tým je jiný a já se snažím si vždycky najít svoje místo. V Hluku jsme se snažily hrát jednoduše a přímočaře, takže na mě chodily dlouhé míčky, které jsem měla za úkol dostat do brány. V Praze si své místo ještě hledám, ale ať už to bude cokoliv, jsem na to připravená.

Do klubu si přišla na začátku sezóny z moravského Hluku. Jaký byl důvod, že jsi přišla do Panthers a jak si tu zatím spokojená?

Těch důvodů bylo víc. Ten největší bylo moje studium v Praze s čímž souvisí dojíždění, tréninky, ale pak i zvědavost zkusit si něco nového a zlepšit své osobní dovednosti. Na začátku sezóny jsem přišla s prosbou připojit se k tréninkovému programu klubu no a dopadlo to tak, že už mám za sebou 4 zápasy za Panthers. Musím říct, že to pro mě nebylo jednoduché rozhodovaní. V Hluku mě naučili lásce k florbalu a je to taková moje srdeční záležitost. Na dálku holkám pořád držím palce. A stejně jako tomu bylo doma na Moravě tak i tady je skvělá parta a jsem moc ráda, že mě holky tak rychle přijaly mezi sebe. Stejné poděkování patří trenérům a vedení klubu, že mi dali příležitost stát se součástí Panterské rodiny.

Panthers Praha B – TJ SKV B 4:3
Panthers Praha B – Kanonýři Kladno 10:2