Konec sezóny Juniorek

O víkendu nás čekal soupeř Ivanti Tigers Jižní město. Nejdříve v sobotu, a to na jejich půdě.

Už od začátku jsme věděly, že to nebude lehký zápas, protože soupeřky přišly v plné sestavě. Snad poprvé jsme začaly makat už od začátku, a prvních pár minut jsme s Tygřicemi držely krok. Dokonce se nám podařilo využít i přesilovku, a to krásnou akcí, kterou úspěšně zakončila Rety a skóre bylo 2:1. Bohužel zbytek první třetiny nebyl z naší strany už nijak gólově zakončený, a tak jsme odcházely do šatny s šesti gólovým mankem. Druhá třetina nezačala vůbec dobře, hned v 50 vteřině Tigers vedly 8:1. Dělalo nám problém hlídat si krosové nahrávky, a vůbec dostat se do útočného pásma. Stejně jako v první třetině další využitá přesilovka. Ája na středu, nahrávka na Viki, ta vrací na Áju, Ája na Rety a Rety přímo do šibenice soupeřek, stav po druhé třetině 10:2. ,,Pojďte to odjezdit a dřít až do konce holky”, to byla slova trenérů před poslední částí zápasu. Bohužel jsme dělaly pravý opak. Naše přesilovka vypadala jako oslabení, a Tygřice byly lepší ve všech směrech. Zápas skončil 17:2 a my na zápas chtěly rychle zapomenout a soustředit se na neděli, kde nás čekala odveta v našem domácím prostředí.

V neděli jsme se sešly na Radlicích a společně odjely do Chomutova podpořit naše Juniory, kterým ještě jednou gratulujeme k výhře 12:4. Celý den trávený pospolu nám očividně prospěl. Byly jsme sehrané už v šatně, věřily si a do zápasu jsme chtěly dát všechno, už jen proto že pro některé hráčky to mohl být poslední odehraný zápas za Juniorky. Utkání byla jedna velká show, která začala nástupem s mlhovými a světelnými efekty společně s naší hymnou, a my si tak připadly spíše, jak na mistrovství světa než na zápase play-off. Od prvního písknutí jsme jezdily, fanoušci nás podporovali a díky nim také naše hra vypadala dobře. V první třetině jsme byly jednoznačně lepším týmem my, Tygřicím utíkaly a vytvářely si spoustu šancí. V 7. minutě zavěsila Žbáňkys a my vedly 1:0. Tygřicím se bohužel 42 sekund před koncem povedlo srovnat, a tak jsme do šatny odcházely za stavu 1:1. Hned na začátku druhé třetiny nás čekala přesilová hra, bohužel to bylo naše veliké mínus, co se týče tohoto zápasu. Poté oslabení, které Tygřice dokázaly využít a dostaly se v zápase poprvé do vedení. Naše zbytečné fauly nás stály góly a stav po druhé třetině byl 1:3. Posledních 20 minut jsme chtěly odjezdit na maximum a zkusit se ještě kousnout. Což nás stálo 2 zlomené florbalky a další zbytečně vyloučení. S tónem sirény se za stavu 1:4 spustily našim hráčkám i slzy. Poslední zápas v juniorské lize a také v sezóně 2019/2020. Tento zápas byl z naší strany jeden z nejlepších. Hodně nás držela naše gólmanka Kačka Macounová, která v tomto utkání předváděla neskutečné zákroky, a stala se tak oprávněně hráčkou utkání. Byl to velice emotivní zápas, ve kterém nám hodně pomáhal náš šestý hráč, kterým byli naši junioři, kterým tímto moc děkujeme za jejich podporu. Pro juniorky, které odcházejí do starší kategorie, to bylo výborné zakončení jejich juniorského působení. Tímto všem, kteří nás doprovázeli naší sezónou, děkujeme.

Panthers Praha – Ivanti Tigers Praha 2:17
Panthers Praha – Ivanti Tigers Praha 1:4

 Jak bys zhodnotila celou sezónu a tvé působení v juniorské lize?

Didi: Jak bych zhodnotila celou sezónu? I když to pro nás bylo něco nového a čekaly nás mnohem těžší soupeřky, si myslím, že jsme měly na víc. Ono sice není lehké z 2. ligy juniorek přijít, a čelit všem vrcholovým týmům, i tak si myslím že jsme ukázaly, že jsme skvělá parta a umíme být i nebezpečný. Bohužel jsme nebodovaly v zápasech, ve kterých jsme šanci měly, a to nás stálo zbytečné body. V půlce sezóny nastala změna trenérů a myslím si, že nám to v hodně věcech pomohlo, hodně z nás mělo možnost trénovat s ženami A, což nás také posouvalo. Sezóna hrozně rychle utekla a já už jsem na konci svého mládí, každopádně jsem vděčná za to, v jakém týmu, a s jakými lidmi jsem svou sezónu jako juniorka ukončila. Nelituji žádného společného času stráveného s holkama, mrzí mě že odcházím do starší kategorie, ale nedá se nic dělat. Jsem vděčná všem trenérům, kteří mi věnovali svůj čas, holkám za skvělou partu, která je už moje druhá rodina, #panthersfamily. Tahle sezóna mi dala opravdu hodně, ať už po florbalové stránce, tak i v životě, přišly nové hráčky a díky ním naše zápasy nabraly nové obrátky, a já sem na nás na všechny strašně pyšná. Holky budu vídat na trénincích a budu se snažit být šestým hráčem na jejich zápasech, alespoň jako fanoušek. Tímto holkám přeju hodně úspěchů do další sezóny a ještě jednou děkuji za rok 2019/2020 hráčkám, trenérům, všem fanouškům, kteří nás chodili podporovat a nejvíce rodičům. Jste pro mě druhá rodina, a nezapomeňte, NÁM TO VYJDE, mám Vás ráda.

Klára: A jak bych zhodnotila celou sezónu? Do sezóny jsme šly s tím, že to nebude zrovna pohádka, a že budeme od elitních týmů dostávat, ale za mě to bylo opravdu dobré rozhodnutí. První měsíce bylo vidět, že jsme v nejvyšší juniorské lize nováčci, ale postupem času jsme se stále zlepšovaly, a soupeřkám dávaly v zápasech víc zabrat. Nasbíraly jsme hodně zkušeností a myslím si, že se z nás stal doopravdy tým. Proběhlo také pár změn ve vedení, což také asi ovlivnilo naše výsledky. Samozřejmě byly zápasy, kdy se nám opravdu dařilo, a kdy naopak moc ne, jak už to tak bývá. Naučily jsme se jedna druhou zvednout, když se nám právě moc nedařilo, a to je za mě obrovský pokrok. Já sama cítím, že mi tahle sezóna opravdu hodně dala, tím myslím nejen nové florbalové zkušenosti, ale i skvělou partu holek, za kterou jsem neskutečně vděčná. Holky mi strašně přirostly k srdíčku a já si už nedokážu představit, že bych je neměla. Takže bych tímto chtěla holkám moc poděkovat za celou sezónu, všechny turnaje a popřát jim hodně štěstí do příští sezóny, kde jsem si jistá, že se jim bude dařit. Také bych ráda poděkovala všem trenérům, kteří to s námi neměli zrovna nejjednodušší a za skvělou podporu od rodičů, nebo ostatních hráčů Panthers, byli jste skvělí. Prostě moje nejmilejší Panthers family, mám vás ráda.

Ája: Když se zpětně podívám na uplynulou sezónu, tak musím připustit, že jsem nesmírně ráda, že mě trenéři nakonec přesvědčili, abych se k Panthers přidala a zkusila společně s holkami první ligu. Všem bylo jasné, že to bude těžké, a to nejen proti top týmům. Během celé sezóny jsme zaznamenaly velký posun jak individuálně, tak hlavně týmově, i proto je škoda, že jsme neměly více bodů. Jsem vděčná za to, že jsem svou poslední juniorskou sezónu mohla strávit mezi Pantery, bylo mi ctí hrát s vámi a být součástí týmu. Věřím, že juniorky do další sezóny ještě více zaberou a rozhodně se bude na co koukat, budu vám fandit holky. Díky za všechno, budete mi chybět.