Postup!

Úterní večer se nesl ve znamení třetího rozhodujícího zápasu v sérii s Chomutovem. Musíme ještě jednou poděkovat soupeři za flexibilitu ohledně termínu, protože sehnat halu v Praze ve všední den je asi podobně obtížné, jako koupit v současné době mouku v obchodě.

Už před zápasem bylo jasné, že ani třetí zápas nebude před prázdnou tribunou a že se znovu můžeme těšit na slušnou návštěvu. Stejně tak kluci pojali zápas se vším kolem a vyrazili už na společný oběd a do šatny následně přišli ve stylu NHL. Když sundali košile a obleky, proběhla krátká porada a mohli jsme jít na hřiště. Znovu proběhla velmi povedená ceremonie pod taktovkou Sajsla. 

První minuty byly ve znamení oťukávání z obou stran, nikdo nechtěl udělat chybu a nabídnout tak soupeři první gól. Nakonec se brankové mlčení podařilo prolomit a dostali jsme se do vedení. Gól nám očividně pomohl a začali jsme hrát s větším klidem a jistotou. Do konce první části jsme se prosadili ještě dvakrát a kdyz Dominik vychytal nařízený nájezd, šli jsme do kabiny s vedením 3:0. Je třeba říct, že soupeř měl v zakončení trochu smůlu a určitě jsme nabídli šance na góly v naší síti. Podobný obraz hry byl i ve druhé části, kdy jsme se tlačili do útoku a do branky a v nepravidelných intervalech jsme zapomínali na zadní vrátka a na obranu. Několik šancí výborně pokryl Moby, který inkasoval ve 24 a následně až ve 34 minutě. To bylo však až po dalších 3 gólech, které jsme vstřelili a tak byl stav před poslední částí 6:2. Soupeř následně zvýšil aktivitu, stáhnul hru na dvě formace a začal více napadat. Dokázali jsme se ale vypořádat i s tímto a nedovolili jsme žádné velké drama. Postupně jsme navyšovali náskok až na konečných 11:4 a zajistili si tak postup do dalšího kola. 

Rádi bychom soupeři poděkovali za velmi kvalitní a férovou sérii. Všechny zápasy byly náročné a věříme, že nás tato série dobře připravila do dalších bojů. Zároveň bychom rádi poděkovali všem fanouškům, kterých se na zápasech sešlo spousta, pro kluky bylo super hrát v takové atmosféře. Soupeře pro další kolo se dozvíme již dnes a doufáme, že se o víkendu znovu sejdeme v hojném počtu nad kvalitním florbalem. 

Panthers Praha vs. Florbal Chomutov 11:4 (online)