Dorostenky na silnější soupeřky nestačily

V okleštěné sestavě vyrazily Dorostenky vstříc zápasům na Kladně, kam nakonec odjelo jen 10 Panterek v počtu 8+2. Po sérii pěti neprohraných a čtyř vítězných zápasech v řadě nás navíc čekaly duely s prvním a druhým týmem tabulky.

V prvním utkání nás čekal lídr tabulky z Klatov. Zápas to byl z obou stran poněkud rozlítaný a ani jeden tým se příliš nemazal s kombinací, většinou to z jedné či druhé strany byla rychlá snaha dostat se do zakončení. Ačkoli byl soupeř právě co se zakončení týče aktivnější, tak byl zápas vyrovnaný a po první části byl stav bezgólový. Vstup do druhé části se nám ale vůbec nepovedl, inkasovali jsme už po pár vteřinách a náš plán hrát zodpovědně do obrany a soupeře trápit rychlými kontry se začal bortit.

Ačkoli jsme si vytvořili několik obrovských šancí, tak naše zakončení nebylo přesné, naopak soupeř dokázal ještě dvakrát skórovat a my si mohli jen drbat hlavu. Třetí třetina se nesla v duchu té druhé, brzký inkasovaný gól, šance na obou stranách, při nichž jsme ukázali svou střeleckou impotenci, a dva slepené góly soupeře. Nakonec jsme tedy museli vzít po pěti utkáních porážku a navíc nulu v kolonce vstřelených gólů.

Pauzu mezi zápasy jsme využili k utužení kolektivu, když jsme vyrazili na procházku do obchodního centra, kde jsme si dopřáli společný oběd.

V druhém zápase nás opět čekal těžký soupeř, kterým tentokrát bylo Nové Strašecí. Zápas byl z naší strany ještě horší, než ten první. Pozdě jsme přistupovali k hráčkám, nehlídali si správné prostory a do útoku jsme toho moc nepředvedli. Skóre po první části 0:2. Do druhé třetiny jsme chtěli náš herní projev vylepšit, což se povedlo jen zčásti. Ačkoli do obrany jsme pořád hodně hořeli, směrem dopředu jsme si vytvořili několik šancí, které by se daly okomentovat slovy Jaromíra Bosáka „tohle nejde nedat“, bohužel, jak jsme ukázali, dalo se, a tak nám soupeř opět odskočil.

Třetí třetina byla z našeho pohledu příšerná, nejen že jsme nedělali, co jsme měli, ale chyběl nám i potřebný zápal do hry. Po šesté inkasované brance přišel timeout a došlo i na zvýšení hlasu. Podivné bylo, že najednou to šlo. Začali jsme makat, dřít na krev, vyhrávat souboje, být zodpovědnější do obrany a dokonce jsme i vstřelili dvě branky (a mohlo jich být i více). Soupeř lehce znervózněl, bohužel paradoxně nám trošku uškodilo vyloučení soupeře, nicméně závěr zápasu už snesl přísnější měřítka.

Na to, kolik nás bylo, jsme zápasy odehráli v relativně dobrém tempu, nicméně určitě by mohlo být ještě lepší. Zápasy by určitě vypadaly lépe, kdybychom využili více příležitostí, které jsme měli. Pochvalu si zaslouží obě gólmanky, jak Jana, tak Monča, které nás v obou zápasech podržely. Děkujeme rodičům a dalším fanouškům za podporu, budeme se na vás těšit příště.

Panthers Praha – Sport Club Klatovy 0:6 (0:0, 3:0, 3:0) online
Panthers Praha – Nové Strašecí 2:6
(0:2, 0:3, 2:1) online

Autor: Dan Ježil