Dorostencům domácí plocha sedí!

Poslední dva zápasy před začátkem vyřazovací části čekaly na Dorostence na domácí hale v Rudné. Postupně jsme vyzvali oba Plzeňské týmy a po dvou výhrách končíme poslední turnaj na prvním místě.

Vzhledem k náročnému programu Juniorů zůstaly některé tradiční opory odpočívat, a tak dostaly prostor nové vycházející naděje z kategorie starších žáků. Hned na začátek můžeme říct, že se ukázaly ve velmi dobrém světle a určitě máme na čem stavět. Do prvního zápasu proti FbC Plzeň jsme vstoupili velmi dobře a po aktivním výkonu jsme se velmi brzy dostali do vedení 4:1. Soupeř následně zvýšil obrátky a obraz hry se poměrně vyrovnal. Na naší straně se ale bohužel začalo kupit velké množství chyb a nedůrazu, zejména v prostoru před vlastní brankou, což logicky vedlo k několika gólům v naší síti. V půlce zápasu tak byl stav 4:7 pro soupeře a začala stíhací jízda. Dvakrát jsme se dostali na dostřel dvou branek, ale soupeř vždy prakticky hned odskočil zpět. Až 6 minut před koncem jsme toto dokázali změnit a odstranit a díky hattricku Vejlupka, který jej zkompletoval za úctyhodných 3,5 minuty jsme nakonec brali všechny body my.

Výkon v prvním zápase měl k ideálu hodně daleko, byly tam ale určitě pasáže, které byly velmi dobré, a tak jsme i do druhého zápasu měli na čem stavět. Zápas se Slavií byl od začátku v naší režii, a i když první třetina skončila jen 1:0, kluci se prezentovali velmi pohledným a útočným florbalem, který se prostě musel líbit. Soupeře jsme prakticky od začátku drželi v obranném bloku na vlastní polovině a bylo spíše otázkou času, kdy nám tam spadne něco dalšího. Je třeba samozřejmě říct, že i soupeř šetřil své opory na juniory. Ve druhé třetině se trochu povolila gólová stavidla a my jsme zužitkovali vytvořené šance a navýšili náskok. Podobný scénář pokračoval i v poslední části, kdy jsme se prostříleli ke konečnému výsledku 10:4.

První zápas hodnotíme spíše negativně, protože nám nefungovala rozehrávka a důsledná hra do obrany. Obrat ale kluky nastartoval a dokázali jej přenést i do druhého zápasu, který naopak patřil mezi nejlepší v sezoně. Jsme rádi, že jsme si na posledním turnaji dokráčeli pro první místo a doufáme, že nám to pomůže i do vyřazovacích bojů. Díky rodičům za podporu!

Panthers Praha vs. FbC Plzeň 10:9 (online)

Panthers Praha vs. FBŠ Slavia Plzeň 10:4 (online)