Ženy vybojovaly play-off!

Ženský tým Panthers Praha se neohroženě vydal do končin, kam se ani sám Trump neodváží a postavil se čelem přímému souboji o play-off. Nemluvíme o nikom jiném než o soupeřkách z Brna, které před posledním zápasem základní hrací části měly stejný počet bodů jako Panthers. Boj o osmé místo v tabulce se odehrál 29.2. na půdě Bulldogs před vyprodanou halou.

Úvodní buly vyhrály hráčky Panthers a hned od prvních minut byla vidět převaha hostujících. Pražanky byly v neustálém držení balónku a s velkou rozvahou hrály dozadu i dopředu. V hale bylo cítit velké napětí, vždyť oběma týmům šlo o vše. Vyrovnaný stav rozsekla ve 12. minutě Zittová, která ukázala svůj perfektní tah na bránu. Dlouho na sebe nenechala čekat Dominika Tůmová, která po pěkné akci s Martinou Kleinovou přidala druhou branku pro hráčky Panthers. Bulldočky ke konci první třetiny razantně zvýšily své tempo a snažily se vstřelit branku, několik dobrých šancí měly, ale do zamknuté brány Horňákové se žádná střela nedostala. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro Pražanky. 

Na rozdílu střel po první třetině vidíme jasnou převahu Panthers (16:8). Toto tvrzení potvrdila v první minutě druhé třetiny Anežka Slaná a zvýšila skóre. Stav 3:0 značně probudil fanoušky Brna a v hale nebylo slyšet nic jiného než hlasitá podpora Bulldogs. Hostující celek si ale uvědomoval vážnost situace a nenechal se rozhodit. Na tlak Brna odpověděla Lucka Florianová, která pěknou pumelicí vymetla pavučinku v růžku domácí brankářky. Pěknou šanci zaznamenala i Žbánková, bohužel neproměnila. Na Bulldočkách bylo vidět, že ztrácí motivaci i přes jejich velkou aktivitu v napadání. Jejich psychiku ještě více podryla Slaná, když pěknou nahrávkou podpořila Zittovou, která se nemýlila. Do kabin se odcházelo za stavu 5:0 pro Panthers a Brno nemělo jinou šanci než do třetí třetiny vlítnout jako hurikán. 

Třetí třetina začala tak, jak se předpokládalo. Brno vyslalo do hry to nejlepší co v kádru mělo a začalo tlačit hostující celek. Hráčky Panthers se dokázaly vyrovnat tempu Brna a hra pokračovala ve stejném stylu jako první dvě třetiny. Převaha byla na straně Panthers. Horňáková výborně vychytala každý pokus Brna. Teprve v padesáté minutě se povedlo Greiplové dostat balónek za záda hostující brankářky, stav 1:5. Ve zbývajících deseti minutách se hrálo opravdu tvrdě, až z toho byla vyloučená Nikola Staňková za sekání. Bulldočky ještě dostaly šanci přesilové hry, ale žádný celek si už nepřipsal gól. Třetina se dohrála pod kontrolou Panthers a o postupujícím do play off bylo rozhodnuto.

Autor: Nela Havlíková

Bulldogs Brno – Panthers Praha 1:5 (0:2, 0:3, 1:0) online | stream

Střely na branku: 22:42
Diváci: 188
Nejlepší hráčky: Petra Krejčíková – Kristýna Horňáková

„Poslední zápas základní části, který jsme nezvládli, hlavně v hlavách. Spoustu našich střel soupeř zblokoval a i nejvyloženější šance jsme nedokázali proměnit. Děkujeme našim fanouškům, kteří nás neúnavně podporovali celý zápas.“

Rudolf Škubal (Bulldogs Brno)

„První dvě třetiny výborný výkon a škoda dalších neproměněných šancí. Prvních 10min poslední třetiny z naší strany zbytečně nervózních, ale situaci jsme ustáli. Jinak byl zápas z naší strany pod kontrolou. Děkujeme fanouškům, rozhodčím a soupeřkám přejeme hodně štěstí v play down, do extraligy tenhle tým rozhodně patří.“

Pavel Skazko (Panthers Praha)