Parketový souboj se nepovedl

Jak už nasvědčuje nadpis, poslední kolo základní části zavedlo mužské Áčko na palubovku týmu FC Bučis. Vzhledem k tomu, že souběžně hráli Junioři v Chomutově, dostali šanci i hráči širšího kádru, kteří v sezoně nedostávali tolik prostoru.

I díky hostujícím chybám vedl Bučis po šesti minutách už 2:0, náskok se domácím navíc podařilo navýšit v 15. minutě. Ačkoliv ještě před přestávkou dokázal snížit Lukáš Tomeš, vstup do druhé třetiny měl opět lepší soupeř a po chybě v naší rozehrávce vedl už 4:1. Klíčový moment přišel kolem poloviny zápasu – nejprve neproměnil nařízené trestné střílení Lukáš Pokorný, načež vstřelil Bučis dvě slepené branky a odskočil do vedení 6:1.

Do přestávky se ještě oba celky trefily jednou, za nás se prosadil Martin Kalous, a do šaten se tak šlo za stavu 7:2. Ve třetí třetině už jsme neměli co ztratit a do soupeře jsme tak šli s čistou hlavou, díky čemuž jsme zásluhou Lukáše Pokorného a Davida Koláře snížili na rozdíl tří branek, domácí si ale tento náskok zkušeně hlídali a nepustili Pantery blíže než na tři metry kolem brány. Pět minut před koncem jsme to ještě zkusili bez brankáře, vzešly z toho ale jen tři branky do prázdné a závěrečné snížení z hokejek Koláře a Tomeše už na výsledku nic nezměnilo.

Zápas se Panterům bohužel vůbec nepovedl a Bučisu se podařilo trestat každou chybu. Nyní je potřeba hodit základní část za hlavu a připravit se na play-off, ve kterém přivítáme v domácí hale v Rudné Wizardy.

Autor: Ladislav Hrma

Bučis Team – Panthers Praha 12:6 (3:1, 4:1, 5:4) online

Střely na branku: 41:27
Diváci: 57
Nejlepší hráči: Jakub Černý – Pavel Daněk

„Škoda prvních deseti minut ve třetí třetině, kde jsme zbytečně přisli o koncentraci. Obdrželi jsme 4 branky. Jsme rádi za vysokou výhru v posledním zápase před play-off. Soupeři děkujeme za zápas a přejeme hodně štěstí v dalších utkáních.“

Roman Buček (Bučis Team)

„Dneska se nám utkání absolutně nepodařilo. Nedokázali jsme hrát svoji hru. Tempo a styl hry diktoval soupeř, proti čemuž se špatně hraje. Pokud chceme být na špici tabulky, tak musíme zadřít. Základní část skončila. Teď začíná nová soutěž – play off a bude rozhodovat každá chvíle. Je třeba se poučit z chyb a příště lépe. Děkujeme soupeři za zápas.“

Andrea Nováková (Panthers Praha)