Juniory čeká rozhodující třetí zápas!

Do předkola jsme si po důkladné interní diskuzi v celém týmu vybrali Chomutov. Od začátku jsme věděli, že se soupeř prezentuje velmi aktivním a útočným florbalem a že si na to budeme muset dát pozor. Povedlo se nám to tak na 50 %.

První zápas se s velmi hezkou ceremonií, kterou připravili naši pořadatelé, a za velmi slušné návštěvy, uskutečnil v sobotu v Rudné. Na soupeře jsme byli takticky připraveni, věděli jsme, co chceme hrát a co jsou klíče k vítězství, ale jak se později ukázalo, nebyli jsme připraveni v hlavě nebo možná byli, ale zase až moc. Soupeř na nás vletěl jako uragán a už po 10 sekundách jsme prohrávali. Bylo však hůř, když jinak velmi dobře hrající první lajna dostala další dvě branky a soupeř odskočil do vedení o čtyři branky. Ještě do konce třetiny se nám naštěstí podařilo korigovat a dostat se znovu na dostřel jen jedné branky. O přestávce jsme se trochu uklidnili, znovu si přečetli připravené noty a šli se dále přetahovat o výsledek. V polovině zápasu bylo už jasné, že dnešní zápas nebude o trenérských pokynech a kvalitních obranách, ale bude to o tom, kdo tam toho nasype více. Bohužel přesně tohle vyhovovalo soupeři, který byl v brejcích a využívání nabídnutých situací neuvěřitelně přesný a úspěšný. Diváci si pravděpodobně přišli na své, protože zbytek zápasu se nesl v duchu každý chvilku tahá pilku. Prakticky v pravidelných intervalech se střídalo jednobrankové vedení soupeře a naše srovnání a takhle pořád a stále dokola. Poprvé jsme se do vedení dostali přibližně 10 minut před koncem ale soupeř znovu srovnal. Podařilo se nám znovu odskočit, a ještě na začátku poslední minuty jsme drželi vedení a soupeř musel do hry bez brankáře. Velmi záhy se mu trochu slepenou střelou podařilo srovnat a vypadalo to, že se půjde do prodloužení. To ale rázně odmítnul Jára Petrák, který pověsil nesmyslné víko. Soupeř šel znovu do šesti a znovu úspěšně srovnal, tentokráte po naší nekoncentraci v obraně. Přijít o vítězství v poslední minutě, a navíc na dvakrát pravděpodobně ovlivnilo naše soustředění a sebevědomí, což se nakonec ukázalo jako osudné. Na prodloužení tedy skutečně došlo a bohužel naše šance nevyšla a soupeř z následného brejku rozhodnul o tom, že první bod poputuje do Chomutova.

I když jsme nepodali špatný výkon, musíme přiznat, že soupeř si výhru zasloužil, protože v hurá florbale byl prostě a jednoduše lepší. Přizpůsobili jsme se tomu, co vyhovovalo Chomutovu a chtěli jsme je porazit jejich vlastní hrou, což se ukázalo jako špatný tah.

V neděli jsme se s hrozbou brzkého konce sezony vydali společně autobusem do Chomutova. Přivezli jsme s sebou početnou enklávu fanoušků z řad Juniorek, rodičů, ale i Mužů A. Atmosféra v hale byla senzační stejně jako v Rudné a věříme, že si kluci atmosféru play-off užili naplno. Před zápasem jsme na lavičku povolali ještě čtvrtý pár očí v podobě Ládi Hrmy, který fungoval hlavně jako nezávislý pozorovatel, akorát v low cost verzi bez sluchátka, kdy nám postřehy předával přímo z první řady za střídačkou. Kluci dokázali sobotní neúspěch vymazat z hlavy, a i přes počáteční nervozitu jsme se poměrně rychle dostali do zápasu a konečně také ke hře, kterou jsme si naordinovali. Po vyrovnaných úvodních minutách, kdy nás několikrát podržel Moravec, jsme se ujali vedení, které jsme do konce třetiny dokázali navýšit na 3:1. Ukázalo se, že když budeme plnit taktické pokyny a nedovolíme soupeři hrát podobně jako v sobotu, budeme mít více ze hry. Druhá třetina byla jasně v naší režii, kdy jsme přidali další 4 branky a soupeři jsme dovolili korigovat až v poslední minutě. Do třetí části jsme tak šli s poměrně velkou výhodou, a i když soupeř začal velmi aktivně a nám se v prvních minutách poslední periody trochu přilepila nervozita na čepele, dokázali jsme již zápas dovést do vítězného konce a po konečném stavu 12:4 jsme tedy stav série srovnali a vynutili si rozhodující třetí zápas.

Vzhledem ke kapacitě hal v Praze se zápas uskuteční již v úterý od 20:00 v Hostivicích a doufáme, že se budeme moci znovu opřít o skvělé fanoušky, kteří kluky poženou k dobrému výkonu. Zároveň děkujeme soupeři za velmi vstřícné jednání!

Panthers Praha vs. Florbal Chomutov 12:13p (online)

Panthers Praha vs. Florbal Chomutov 12:4 (online)