Aktuální informace z klubu!

Poslední týdny a měsíce jsou velkou zkouškou pro celý svět a nečekané události se nevyhnuly ani florbalovému prostředí. Na následujících řádcích jsme se pro vás proto pokusili přehledně sepsat všechny informace a hlavně novinky, které se našeho milovaného sportu týkají. To se kromě aktuálního konceptu členských příspěvků a novinek ohledně obnovení tréninkového režimu či soutěží týká také schůzek členů s vedením či informacím k projektu nové haly!

Podpořte klub!

Na úvod si bere slovo generální sekretář klubu Štěpán Weber.

„Milí přátelé, Panteři a Panterky,

poslední dvě sezony jsou pro nás všechny poznamenané tak, jak jsme si často nedokázali představit a ty tam jsou časy, kdy jsme si mohli všechno pohodlně naplánovat.

Na každého z nás dopadla aktuální omezení jinak a i náš klub je v situaci, kdy naprostá většina činností je omezena, ale činnost jako taková a náklady s ní spojené samozřejmě běží dál. Prakticky jedinou sportovní činností, kterou teď s našimi členy můžeme provádět, jsou pravidelné on-line tréninky pro všechny naše mládežnické kategorie, u nichž bych všem zúčastněným hráčům, hráčkám i trenérům chtěl vyseknout hlubokou poklonu za to, jak se s náročnou situací popasovali.

Naprosto zásadním zdrojem příjmů pro chod klubu a každého spolku jsou příspěvky jeho vlastních členů, které sice nejsou platbou za službu, ale právě příspěvkem na jeho chod a tento příspěvek je stanoven paušální částkou, aby to bylo jednodušší.

Principem klubu – spolku tak, jak ho vnímáme my, je právě to, že se na jeho chodu všichni podílí a každý má více možností – někteří se podílí tím, že ho pomáhají budovat, pracují pro něj, zastávají nějakou pozici nebo funkci. Většina se však podílí tím, že právě platí členský příspěvek. A jak často opakujeme, ideálem by bylo, aby každý dával příspěvek ve výši, v jaké si může dovolit, v závislosti na svých potřebách, možnostech a výdělku a podle toho, jak je spokojen. To ale v běžné praxi úplně nefunguje, ale nyní jsme se vzhledem k mimořádným okolnostem k tomu rozhodli.

V lednu měl by se měla platit druhá část příspěvku, ale výkonný výbor se na svém lednovém zasedání usnesl, že platba termín platby příspěvků se odkládá na neurčito – podle toho, jak se situace vyvine a kdy bude možné obnovit plnohodnotnou činnost. Rádi bychom ale poprosili všechny členy a jejich rodiče a dobrovolný příspěvek v opravdu jakékoliv výši na transparentní účet klubu, který pomůže stabilizovat finance v této době, kdy není možné nic plánovat. I nadále pracovníci klubu pracují a to jak na online trénincích, tak na rozvoji klubu a jeho dlouhodobých projektech a těšíme se na to, až zase společně začneme. Případnou podporu si navíc lze odečíst ze základu daně a lze sepsat i darovací smlouvu – to se týká jak fyzických osob, tak podnikatelů!

Děkujeme Vám všem, co jste již přispěli a nebo se chystáte a zároveň se rádi s Vámi spojíme, jak osobně nebo na dálku a probereme vše, co máte na srdci.“

Štěpán Weber
generální sekretář

Dobrovolný příspěvek můžete zasílat na transparentní účet klubu: 15553388/2010

Obnovení tréninkového a soutěžního režimu

Ačkoliv současná situace a její řešení obnovení halových tréninků či soutěží nenahrává, Český florbal a ligová komise se aktivně zabývá všemi možnými i nemožnými scénáři, které by mohly v následujících týdnech nastat. Poslední verdikty jsou následující – Český florbal vydal zprávu o kompenzaci již zaplaceného startovného, tudíž jako klub můžeme potvrdit již avizovanou informaci, že členské příspěvky budou určitě snížené a řešit se budou až ve chvíli, kdy bude jasné, jak bude sezona pokračovat.

K tomu se váže i druhá část oficiálně vydané zprávy, která možný vývoj obnovení soutěží nastiňuje. Scénáře a data jsou dle Českého florbalu následující:

  • Mládežnické a košové soutěže (tedy například elévky či starší žáci) se mohou hrát až do 30. června. Pokud se nicméně nezačne hrát nejpozději o víkendu 22. – 23. května (a trénovat o týden dříve), budou oficiální soutěže ukončeny a nahrazeny speciálními turnaji.
  • Postupové regionální soutěže (tedy například rezerva dorostenců či nižší rezervy mužů) se mohou hrát do 6. června. Pokud se nezačne hrát do víkendu 22. – 23. května (a trénovat o týden dříve), budou oficiální soutěže ukončeny a nahrazeny speciálními turnaji.
  • Nepostupové celostátní soutěže (elitní družstva juniorů, juniorek a dorostenců) se mohou hrát až do 30. června. Pokud se nicméně nezačne hrát nejpozději o víkendu 22. – 23. května (a trénovat o týden dříve), budou oficiální soutěže ukončeny a nahrazeny speciálními turnaji.
  • Postupové celostátní soutěže (Muži A a Muži B) se mohou hrát do 6. června. Pokud nicméně neproběhne start do víkendu 13. – 14. března, bude další postup řešen na příslušných komisích o dva dny později.

Ať už sezona dopadne jakkoliv, nadále platí dříve avizované stanovisko klubu, že ihned jakmile to bude možné a nějakým způsobem rozumné, vracíme se k tréninkovému a následně i zápasovému režimu! O tom, jak bude případný turnajový režim probíhat, pokud se soutěže nerozběhnou do zmíněných dat, budeme naše členy samozřejmě včas informovat.

Schůzky vedení a členů

S postupujícím projektem nové panteří haly na Radlicích přichází na řadu také novinka v podobě schůzek mezi vedením klubu a jeho členy. Tu by jeho představitelé Štěpán Weber a Jan Tůma rádi absolvovali se všemi členy – asi největším tématem je právě zmiňovaný projekt nové haly, který otevírá možnosti možného podílení se našich členů na jeho realizaci, a to zejména způsobem subdodávek materiálů a doplňků, či samotným provedením některých částí haly a přilehlých objektů. Dalšími body jsou mimo jiné blížící se klubové projekty, budoucnost klubu, koncept nového vybavení a merchendisingu či zpětná vazba ke klubu jako takovému.

Schůzky budou probíhat jak on-line, tak i osobně v prostorách klubové kanceláře v Radlické ulici nedaleko domácí haly. Podrobnosti dostane každý člen do své mailové schránky v nejbližších dnech.

Díky, že jste i v této náročné době s námi a budeme se těšit co nejdříve zpět na hřišti!