Céčko na Kotlářce za tři body

Druhá mužská rezerva strávila nedělní odpoledne v Unihoc aréně v Praze. Jelikož hráli všichni od juniorů až po mužské Áčko, stavily se zahrát si legendy, které jsme na Céčku dlouho neviděli – Martin Denk a Kamil Sedlák.

Do prvního zápasu proti posledním Amigos jsme šli s jasným cílem vyhrát. Zápas začal poklidně a jako první skóroval soupeř, který nás tím ale spíš nakopl a první třetina skončila za našeho vedení 4:2. Ve druhé části se jen navyšoval počet gólů na naší straně a šance Štajna vyhrát všechny statistiky poté, co obdržel dvouminutový trest. Ve třetí periodě jsme přidali ještě čtyři fíky a obrana už se úplně neřešila, takže jsme soupeři dopřáli dvojitou radost. Kromě konečného výsledku 11:4 je třeba ještě statisticky zmínit Dejva se statistikou 3+3, kdy navíc hrál stylem „já na bráchu, brácha na mě“ – tedy kdo mu nahrál na gól, sám následně z jeho nahrávky skóroval.

Druhý zápas proti rezervě Tatranu měl vyšší tempo. Hra se zdála vyrovnaná, na naší straně ale docházelo mnohem častěji ke ztrátám míčku v soubojích a bohužel i přechodu do útoku, čehož soupeř využil a chvíli před první pauzou vedl o dva góly, jeho náskok nicméně ještě v první třetině dokázal svůj starý fatálek odčinit gólem skvěle hrající Khurny. Stejný střelec hned v úvodu druhé části srovnal na 2:2 a po faulu na Štajna se ujal i nařízeného nájezdu, jenž ale neskončil úspěšně. Navíc jsme se v naší přesilovce nedokázali zformovat po ztrátě balonku a dostali jsme rozhodující gól na 2:3.

Hru ještě stihl ozvláštnit svým pětiminutovým faulem Štajn (pravděpodobně z frustrace, že míček zase skočil k soupeři). Paradoxně právě v oslabení jsme nakonec měli největší šanci srovnat při přečíslení dvou na nikoho, ta ale skončila neúspěšně. Marná snaha skórovat se přenesla i do dalších částí hry, ve kterých jsme navíc ještě museli poděkovat Zekemu, jenž skvěle pochytal všechny šance soupeře. Většina našich pokusů končila mimo prostor brány a nepomohla nám ani přesilovka pěti proti třem, se zápasem jsme se tak loučili porážkou 2:3.

Panthers Praha C POWER – Prague Amigos 11:4 (4:2, 4:0, 3:2) online
Panthers Praha C POWER – Tatran Střešovice B 2:3
(1:2, 1:1, 0:0) online

Autor: Dalibor Baručák