První body pro Juniory B!

V neděli hostila stařičká radlická Hartwall Arena turnaj druhé ligy juniorů. Naši rezervu čekali dva soupeři z horní poloviny tabulky, Orka a SKV. Nutno dodat, že my jsme byli před turnajem na úplném dně tabulky bez jediného bodu.

Zápas s Orkou začal hodně zostra a soupeř od úvodního vhazování nevěděl, kde mu hlava stojí. Netrvalo to však dlouho a kluci z Počernic se začali orientovat a byli to právě oni, kdo otevřel skóre. My jsme ale pokračovali v koncentrovaném aktivním projevu hry a za minutu jsme srovnali z hole Vojty Marka. Ačkoli tomu konečné skóre utkání nemusí odpovídat, tak zápas byl vyrovnaný, šance byly na obou stranách, avšak radličtí bohové nebyli na naši straně a góly padaly primárně do naší branky. V zápase s třaskavou atmosférou, kde nebylo o emoce nouze byl k vidění jeden z našich nejbojovnějších výkonů. Týmového ducha podtrhla situace ze druhé třetiny, kdy byl faulován Ďurda a Zelda se ležícího kamaráda zastal, což ho, i jeho soupeře, nakonec stálo předčasný odchod do sprch. Soupeř si vedení pohlídal, dokráčel si pro výhru 8:3 a my chtěli navázat na náš výkon i proti SKV.

Už během třetí třetiny prvního zápasu opustil tým Sajsl, a po zápase se odpojil i Dominik Barták, kteří vyrazili pořádat trojzápas v Rudné. Zbytek týmu využil přestávku k různým formám regenerace. Někteří se vyrazili posilnit do různorodých restaurací a druzí přihlíželi souboji Králova Dvora s Falconem.

Klání s SKV začalo z naší strany aktivně a na klucích byla vidět chuť po prvních bodech, ačkoli někteří z nich byli čerstvě po obědě. V první třetině jsme ztratili koncentraci na dva krátké momenty a soupeř to v obou případech dokázal potrestat. Bojovný výkon předváděli všichni, v první třetině vynikal Šťastný, který si sice na velkém brankovišti sedl na zadek před soupeřem, který se na něj řítil od půlky, rozhodil ho tím ale na tolik, že ho dokázal kluk z Vinohrad pouze trefit do hlavy. 

Do druhé třetiny jsme vtrhli ještě víc, než do té první. To přineslo ovoce, po tlaku v útočném pásmu a několika šťastných odrazech se kulatý nesmysl dokutálel před Vojtu Marka, který ho uklidil tam, kam patří. Přiblížili jsme se tedy na dostřel jediné branky, to nám ale vydrželo jen 17 vteřin. Hra se pak přelévala ze strany na stranu a byla to opět první útočná letka, která dobrým forčekingem přinutila soupeře k chybě, ten tak namazal na velké brankoviště Vojtovi Markovi, který ale viděl famózně postaveného Ďurdu, trefil přesně špičku jeho pravé boty a míček skončil v šibenici. Byli jsme tedy opět na dostřel jednoho gólu a dokázali soupeře chvilkami zatlačit, bojovali jsme o každý balonek.

Minutu a půl před koncem se nechal netakticky vyloučit za nesportovní chování hráč soupeře (stalo se to po našem odpískaném faulu) a my jsme dostali možnost zahrát si přesilovku. Po zisku balonku jsme si zkusili variantu 6 na 4. A povedlo se! Chacker dostal krosovou přihrávku a Adam Eliáš, po vzoru svého jmenovce Patrika, s chirurgickou přesností tečoval mimo dosah soupeřova brankáře. Posledních pár desítek vteřin zběsilého florbalu nic nepřineslo, a tak se šlo na nájezdy. Z našich střelců proměnil pouze žolík Ďurda a za SKV uspěl taky jeden střelec. V následujícím kole jel opět Ďurda a mělo to stejný efekt. Soupeřův střelec nedokázal Hušínha překonat podruhé, narozdíl od Ďurdy a první výhra v sezoně je naše!

Celý tým si zaslouží obrovskou pochvalu. Všichni jezdili na sto procent a nevypouštěli žádný souboj. Dokonce i dozadu nám to běhalo rychle. V prvním zápase jsme nic nevypustili ani za rozhodnutého stavu. Všichni do jednoho nechali na hřišti všechno a naše prokletí se podařilo zlomit. Škoda je, že nám trvalo velkou část sezony, než jsme se dopracovali do tohoto bodu. V příštím kole budeme chtít na tento povedený a bojovný výkon, se kterým můžeme potrápit kohokoli, určitě navázat. Děkujeme rodičům a všem divákům za podporu.

Panthers Praha B – Orka Dolní Počernice 3:8 (1:3, 1:3, 1:2) online
Panthers Praha B – TJ SKV 4:3pn (0:2, 2:1, 1:0) online

Autor: Lávičkos