Poslední představení mužského Béčka

Závěrečné dva duely měla v minulých dvou víkendech na programu první mužská rezerva, která se se sezonou loučila zápasy s Lovosicemi a dalekým výjezdem do Františkových Lázní.

Předposlední zápas sezony se konal v Rudné a soupeřem nám byly poslední Lovosice. Už od první minuty bylo jasné, jak celý duel asi bude probíhat – naši borci jsou neustále na míčku a diktují tempo hry, zatímco soupeř hrozí jen z brejkových situací. Po první třetině, kde byla na Panterech vidět velká chuť, přišlo opadnutí tempa a v hlavách nám došlo, že i horší a unavenější výkon nám bude stačit, tudíž oko diváka sice mohlo sledovat pěkné akce, bohužel ale i část zápasu bez tempa – s nebezpečnějším soupeřem by se nám tahle taktika nemusela vyplatit. Suma sumárum vítězství 14:3 a velké plus v podobě hojně bodujících juniorů, kazí to nicméně zbytečně unavený výkon.

Na závěrečné představení se Sokolovem si slovo bere kapitán rezervy Štěpán Hanzl.

Už 23. února čekal mužskou rezervu poslední zápas v sezoně a tím byl zápas až v dalekých Františkových Lázních proti Sokolovu, což je pro nás nejvzdálenější hrací místo v soutěži. K utkání jsme vyrazili v nejužší možné sestavě 10+1. Na poslední chvíli byl do sestavy doplněn Karol Janíček. Ač se mohlo zdát, že v zápase o moc nepůjde, opak byl pravdou. V případě zisku alespoň bodu jsme si mohli zajistit krásné třetí místo.

Do zápasu jsme vstoupili plně koncentrováni a po brankách Karola a Moulsona (Matěje Lubenského) jsme šli do dvoubrankového vedení, které jsme v poklidu udrželi do konce první třetiny. O pauze jsme se začali obávat, že nám začnou docházet síly. To se ovšem nekonalo a po třech přihrávkách do prázdné branky jsme vedli už 5:0. To soupeře ovšem nesložilo a pokusil se přitvrdit. Tím jsme se  ovšem nenechali rozhodit. Zvláště pak Moulsona a Johna Adama Hodka to vtáhlo do zápasu a začali si utkání užívat. Do konce třetiny stihl soupeř zkorigovat skóre na 5:1. Ve třetí třetině už nám zřejmě přeci jen začali docházet síly a Sokolov se začal dostávat do šancí. To vedlo ke dvěma inkasovaným brankám. Kontrolu nad zápasem nám vrátil Dan Škvor po šťastné brance.

Následně se začalo při hře přiostřovat a na hřišti jsme se soupeřem po sobě pokřikovali. Přesto jsme zápas zvládli dovézt do vítězného konce. Nic na tom ani nezměnila sporná branka po freestylovém zakončení zpoza branky v poslední minutě. Na úplném závěru hráč Sokolova neudržel nervy a po zásahu rukou do Johnova obličej dostal po zásluze červenou.

Díky této výhře jsme obsadili třetí místo a můžeme sezonu hodnotit pozitivně. Určitě se nám to během sezony také hodně nepovedlo, ale to ke sportu patří. Velkou zásluhu na dobrém umístění mají naši junioři, kteří náš kádr během sezony doplňovali. Nutno je ovšem vzít v potaz, že jsme oproti loňsku hráli divizi se slabšími soupeři, proto je potřeba neusnout na vavřínech a připravit se na další sezonu.

Panthers Praha B – ASK Lovosice 14:3 (5:0, 6:1, 3:2) online
Panthers Praha B – Florbal Sokolov 6:4
(2:0, 3:1, 1:3) online

Autoři: Lukáš Jenšík, Štěpán Hanzl