Florbalový zázrak se nekonal

Ženy Panthers Praha odehrály v neděli 23.2. zápas s Vítkovicemi. Mohli získat cenné body pro postup do play off, ale nakonec z toho byla jen nepříjemná neděle. 

Hned v úvodu utkání se Vítkovice prosadily. V páté minutě už vedly 2:0. Na holkách z Panthers byl vidět respekt ze soupeřek a trochu strach cokoli udělat. Během dalších minut se lehce oklepaly a zkusily pár střel, které ale skončily zachyceny hostující brankářkou. Snahu domácích však rázně přerušila Denisa Ferenčíková, která vstřelila hned dvě branky. Do útoku se vydala z obrany Nela Havlíková, která vybojovala Panthers přesilovou hru dokonce 5 na 3. Zittová se v této přesilové hře prosadila krásnou střelou a otevřela tak zamčenou bránu rytířek. Pěknou šanci před koncem třetiny měla za domácí ještě Žbánková, která však neproměnila. První třetina tak skončila 1:4. 

Druhá třetina začala povedenou střelou Buczek, která přidala pátý gól na Vítkovické konto. Panthers odpověděly krásnou kombinací Havlíkové a Slané, která skončila gólem do prázdné brány. Opět snahy domácích přerušuje Ferenčíková, stav 2:6. Panterky zvyšují tempo, velmi aktivní byla Lochmannová, která bohužel svou aktivitu nepřetavila v gól. Do konce druhé třetiny jsme mohli vidět ještě další tři góly hostujícího celku a dvě vyloučení na obou stranách. Do šaten se docházelo za stavu 2:9. 

Do třetí třetiny vstoupily domácí jako opařené. Jejich hra se viditelně zhoršila a Vítkovice přidávaly jednu branku za druhou. Snížit stav se ještě pokusila Lucie Šindelářová, která upravila skóre na 3:12. Domácí nevyužívají ani další přesilovou hru. Vítkovice zkrášlují finální skóre na 15:3 a odnáší si tak vysokou výhru nad pražským celkem. 

Holky z Panthers se o účast v play off poperou již tuto sobotu 29.2. v Brně. Jeden zápas rozhodne o všem.  Zveme všechny fanoušky ke sledování onlinu a podpoře našich holek.

Panthers Praha – 1. SC Vítkovice 3:15 (1:4, 1:5, 1:6) online|stream

Střely na branku: 14:30
Diváci: 54
Nejlepší hráčky: Barbora Krňoulová – Denisa Ferenčíková

„Vítkovice ve všem lepší a naprosto zasloužená výhra. My jsme dnes bohužel nepředvedli ani zdaleka to, na co máme. Rozhodne se příští týden. Díky soupeřkám za zápas.“

Pavel Skazko (Panthers Praha)

„Přijeli jsme si sem pro dvě vítězství, ty máme, takže spokojenost. Zvlášť s tím druhým, vítězstvím v základní části, maximální spokojenost a splnění dílčího cíle. Jinak dnešní zápas byl celkově takový nemastný neslaný, chybělo mu tempo a atmosféra. Z naší strany slušná produktivita a poctivé do obrany. Za týden prestižní generálka na playoff a potom už nová soutěž, znovu od nuly a s jasnými cíli. Díky soupeřkám za zápas.“

Tomáš Martiník (1. SC Vítkovice)